Domů ENJOY Bílá vrána: Gurmánské zážitky okořeněné pomocí mentálně postiženým

Bílá vrána: Gurmánské zážitky okořeněné pomocí mentálně postiženým

Už přes pět let je v pražské ulici Ve Smečkách podnik, který pomáhá lidem s mentálním postižením začlenit se do pracovního procesu a žít plnohodnotným životem. Kavárna Bílá vrána, v níž můžete potkat obsluhovat třeba upovídanou Zdeničku nebo milého Tomáše, byla v úterý v rámci Giving Tuesday také místem, kde svou dávku dobročinnosti uspořádal ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti i Gastrokroužek v čele s hercem Lukášem Hejlíkem. A podávaly se opravdové delikatesy.

 

Foto: Archiv Giving Tuesday

Parta nadšenců do vaření se v den největšího svátku dárcovství na světě Giving Tuesday  vydala do pražské kavárny Bílá vrána. Tam mezi stěnami s desítkami fotografií vyšvihli pro všechny návštěvníky, kteří se rozhodli koupit si snídani na pomoc mentálně postiženým pracovníkům tohoto útulného sociálního podniku, delikatesy, jako jsou chia puding s pečeným ovocem a opraženými oříšky, pečenou zeleninu s ricottou, fetou a pestem z rukoly, výborné bagely s vajíčkem a jemně pikantní pomazánkou či chléb s pomazánkou z uzené makrely s olivami, sušenými rajčaty a nakládanou červenou cibulkou.

Mezi lidmi jako doma

Hlavními hrdiny snídaně, na které podnik praskal ve švech, ale nebyl Lukáš Hejlík, Darina Křivánková nebo kulinářské hvězdy z Kitchen Story, ale trojice mentálně postižených kavárníků, kteří nebyli evidentně velkou návštěvou zaskočeni a svou práci zvládali s úsměvem a jistotou. „Baví mě obsluhovat zákazníky, líbí se mi, že jim chutná. Zjistila jsem, že mezi lidmi je mi strašně hezky a taky se snažím být pro kavárnu co nejvíc prospěšná,” říká rázná Zdenička, která je v kavárně už několik let a chvílemi působí tak sebejistě, jako kdyby podnik řídila.  Právě kontakt s lidmi je tím, co postižené zaměstnance evidentně naplňuje nejvíc. „Strašně se mi líbí pracovat v kolektivu, dělat cateringy, a i když jsem měl jednu krizi, tak jsem si uvědomil, že mě to tady opravu baví. Třeba festival Jeden svět, i když připravovat catering pro ně je vážně náročné,” svěřil se Tomáš, který v kavárně našel i svou přítelkyni. „Je to strašně hezký příběh, že tady Tomáš, kterého jsme mimochodem nominovali na zaměstnance roku s postižením, našel lásku.  Jeho přítelkyně tady taky pracovala a teď se posunula zase do jiného zaměstnání,” vypráví Eva Košťálová ze společnosti pro normální život lidí s postižením POHODA, jež podnik provozuje.

Foto: Archiv Giving Tuesday

Práce v tandemu

Bílá vrána, kde se vaří a peče zásadně z čerstvých surovin bez použití chemických dochucovadel, není jen tréninkovou kavárnou a zaměstnanci dostávají normální plat.  Samozřejmě ale během své čtyřhodinové směny potřebují asistenta, který jim v určitých situacích vypomáhá. „Tento typ kavárny je důležitější než ten zácvikový, tam totiž jen podpoříte člověka, a pak ho vypustíte na volný trh, my je učíme a zároveň nabízíme pevné pracovní místo,” prozrazuje Eva Košťálová s tím, že jejich největší úspěch je, že se kavárna stále drží. Není to jednoduché, protože mzdové náklady se pohybují mnohem výš než v jiném provozu. Lidé u nás totiž pracují v tandemu. Člověk s postižením a pak vedoucí směny. Proto i snídaně v rámci Giving Tuesday byla za 300 korun. Je to totiž hodinová cena práce člověka s postižením včetně potřebné asistence,” uzavírá s tím, že díky dětskému koutku tvoří nejvýznamnější část klientely maminky se svými ratolestmi. „Pracuji tady v ulici a nikdy jsem nebyl v podniku, který by zaměstnával jedince, kteří nemají standardní podmínky na trhu práce, takže se mi ta myšlenka líbila. Dnešek byl vážně povedený a určitě mě namotivoval, abych sem chodil častěji,” svěřuje se Jan Jelínek, jeden z návštěvníků snídaně.

Pokud máte rádi divadelní představení, koncerty nebo výstavy, můžete se přijít podívat i na projekt Momentální scéna. V rámci ní totiž kavárna umožňuje lidem s hendikepem ukázat své umění. Proto se ve Vráně pořádají také netradiční koncerty, výstavy či divadelní představení lidí s hendikepem i bez.

kavarnabilavrana.cz

Když přichází jablečný čas aneb Vyzkoušejte recept na jablečné vdolky nebo...

Jablko patří mezi nejoblíbenější i nejprodávanější ovoce u nás a v některých končinách už nastává jeho sklizeň. V českých kuchyních se tak...

Potravinová intolerance může chutnat sladce. Upečte si lahodný cheesecake

Pokud nepatříte mezi ty, kteří by mohli bez problému sníst vše, na co mají zrovna chuť, nezoufejte. Potravinové alergie a intolerance vás nemusí omezovat...

Šedivé vlasy jako trend letošního roku

V roce 2019 budete se stříbrem na hlavě zaručeně trendy. Pokud jste tedy při prohrábnutí své hřívy před zrcadlem objevili...

Brno Art Open nabízí projekty o recyklaci i zkáze civilizace

Mezinárodní přehlídka Brno Art Open, známá také jako Sochy v ulicích, je v plném proudu. Sedmý ročník...

7 způsobů, jak žít smysluplný život

Jste na konci s dechem, a tak se vám možná životní tempo sem tam podaří zpomalit. Ale...