Středa, 6 prosince, 2023
spot_img

Potřebujete relax? Odpočiňte si v nejlepších wellness centrech v Evropě. Nebo aspoň při čtení o nich

Sauna, masáže nebo termály a k tomu krásná příroda. Rájů nebo chcete-li „dobíječů“ pro covidem unavenou mysl a oslabené tělo je tolik, že se možná přestáváte orientovat. Připravili jsme pro vás pár tipů na místa, která stojí za návštěvu. Zapomeňte na všechny starosti a virová zpravodajství a odjeďte. Zn. Včera bylo pozdě.

Doba je rychlá a hektická, a tak se není čemu divit, že odvětví wellness stále roste a je jedním z nejziskovějších. Konec konců, kdo by se nechtěl cítit dobře, upevnit si zdraví a duševní pohodu, lépe zvládat stres a také podpořit svou kondici? Covidová doba změnila společenské i pracovní návyky, domov se stal kanceláří, učebnou, jogínskou místností i posilovnou. Rodiny tráví společně mnohem více času, není prostor pro to být chvíli sám a mít soukromí. K tomu se přidal strach z budoucnosti, což se projevuje na psychice i na kvalitě spánku. Dá se tedy říct, že celosvětová pandemie tak doslova podnítila wellness revoluci. Trendem je udržitelnost, lepší spánkové zdraví, propojení člověka a přírody, terapie lesem, digitální detox. Vybrali jsme proto pro vás nejzajímavější lázně a resorty, kde si tohle všechno užijete.

Ájurvéda v Resortu Svatá Kateřina, foto: se svolením Resortu Svatá Kateřina

Česko: Ájurvédský pavilon, Resort Svatá Kateřina, Počátky

Resort uprostřed lesů je u nás známý už mnoho let, avšak teprve nový Ájurvédský pavilon z něj udělal opravdový wellness ráj. Je zasazený přímo do panenské přírody Českomoravské vrchoviny, na kterou jsou z něho díky velkým oknům dechberoucí výhledy. Stavba vznikla pod vedením architekta Jakuba Tejkla ze studia Architektura 1. Pavilon koncipoval jako stavbu s duchovním obsahem a inspirovalo ho tradiční indické stavitelství. Co vás zaujme na první pohled, jsou velké žulové kameny, které celou stavbu nesou. Wellness koncept byl inspirovaný kolébkou ájurvédy v jižní Indii, Keralou, ze které i mnozí terapeuti pocházejí a mají ty nejlepší školy. Kromě kabin na procedury tu najdete také středový sál s bazénem, který je zasvěcený vodě. Můžete se nechat nadnášet na hladině a rozpouštět tak všechny svoje starosti. Skvělý odpočinek najdete také v soukromých vířivkách na střeše hlavní budovy.

www.katerinaresort.cz

Ájurvédský pavilon inspirovaný indickou architekturou, foto: se svolením Resortu Svatá Kateřina

Česko: Wellness ráj u přehrady, Maximus Infinit, Brno

V krásném prostředí u Brněnské přehrady se nachází hotel Maximus s velkou wellness částí, kterou můžete využít, i když tu nejste ubytovaní. Značka Infinit je zárukou vynikajících služeb po celé republice. Na ploše, která čítá rozlohu 4000 m2, najdete vnitřní i venkovní část. Uvnitř si můžete dopřát masáže, procedury a koupele, ale také sauny, vířivky, vnitřní bazén s podvodními lehátky a perličkovými masážemi. Příjemná je tu také relaxační zóna se zavěšenými houpacími lehátky. Stačí jen zavřít oči a vychutnávat si pocit „beztíže“. Z vnitřního bazénu proplavete do venkovního, který je celoročně vyhřívaný. Venku objevíte sauny speciálně zasazené do zeminy, které připomínají tradiční vinařské sklípky – Vinný sklípek, Bylinná chýše, Medová sauna s parním nárazem, Tropická sauna, Velký a Malý vulkán – je tady opravdu z čeho vybírat. Celému venkovnímu areálu vévodí panoramatická prosklená sauna s výhledem na jezírko.

www.maximus.infinit.cz

Sauna u jezírka, Maximus Infinit v Brně, foto: Martin Faltejsek

Maďarsko: Relax u největšího termálního jezera v Evropě v Hévízu

Uprostřed malého lázeňského města nedaleko Balatonu najdete velkou raritu – největší termální jezero v Evropě. Má rozlohu 4,4 hektaru a je výjimečné složením své vody. Vyvěrá v hloubce 38,5 metru v pramenné jeskyni na dně jezera. Ta je mírně radioaktivní, ale hlavně léčivá a plná cenných substancí – sloučenin síry a nerostných látek, které mají regenerační schopnosti, působí na svaly, klouby, revmatizmus, na pohybový aparát a skvěle funguje také na gynekologické potíže. Příjemnou teplotu si udržuje po celý rok, v zimě je to okolo 24 stupňů, a když z hladiny jezera stoupá pára, má nezaměnitelnou atmosféru. Dostanete se sem dvěma vchody, nad nimi pak najdete komplex budov, kde jsou šatny, restaurace a relaxační odpočinková zóna (zde si můžete zaplavat i ve kryté části). Spíš ovšem doporučujeme vzít si župan a jít se vykoupat ven. Ale pomalu, místní voda zatěžuje organismus.

www.heviz.hu

Hévíz, foto: se svolením provozovatele térmálních lázní v Hévízu

Polsko: Luxusní horský relax ve SPA Dr Irena Eris, Krynica Zdrój

V Polsku je jméno doktorky Ireny Eris velkým pojmem. Tato zajímavá žena a odbornice na krásu vlastní polský kosmetický gigant – několik kosmetických značek a také salonů. Sama dobře ví, že krása v této uspěchané a hektické době souvisí také s psychikou a odpočinkem, a tak v Polsku vybudovala tři velké hotelové SPA wellness resorty. Kromě míst v Polanici Zdrój a ve Wzgórza Dylewskie u Mazurských jezer, kde jsme osobně byli a kde je to opravdu neskutečně krásné – zejména vířivky na terase, kdy se díváte při relaxaci rovnou do lesa –, stojí za to také luxusní SPA resort v Sądeckých Beskydech. Příroda je tu velmi malebná, můžete tady nejen chodit a běhat, ale také si dopřávat zimní sporty, hotel totiž leží na úpatí sjezdovky. Už sám název Krynica Zdrój napovídá, že jde také o lázně s léčivým pramenem, který se využívá i v procedurách v Institutu Dr Eris. Doporučujeme vyzkoušet obličejové ošetření.

www.drirenaerisspa.pl

Relax v polských horách, foto: se svolením Dr Irena Eris Spa

Rakousko: Designový hotel Puradies v Leogangu

V areálu s neuvěřitelnou rozlohou 500 000 m2 se můžete ubytovat nejen v klasických pokojích, ale i v luxusních chaletech. Název resortu vychází ze spojení slov Pure a Paradise a co přesně to znamená, zjistíte v místním Heaven Spa. Navštivte tu určitě jednu ze čtyř voňavých saun z aromatického smrkového dřeva. Komplexní zážitek nezapomeňte doplnit odpočinkem na lehátku se šálkem výběrového čaje. Toužíte po soukromí? Objednejte si penthousovou Private Spa Suite Wolke 7, ve které budete mít vlastní saunu a vířivku. Nevynechejte ani drink v Baru & Lounge Freiraum, který byl oceněný v kategorii Interior Architecture iF Design Award 2017. Tento bar je se čtyřicetimetrovou délkou evropským unikátem a je sestavený a vyfrézovaný z 16 tisíc dubových kostek. Ladné dřevěné plochy zde osvětlují designová světla české značky Bomma, která představuje špičkové sklářské umění.

www.puradies.com

Sauna s výhledem na hory nedaleko Kaprunu, foto: se svolením hotelu Puradies, Leogang

Itálie: Nejkrásnější výhledy v Lefay Resort and SPA, Gargnano, Lago di Garda

Jezero Garda na severu Itálie je už samo o sobě dokonalým místem pro relaxaci a je na každém místě jiné. Na severu je obklopené horami s průzračnou, ale velmi ledovou vodou z hor, čím více ale jedete na jih, tím víc připomíná středomořské podnebí i prostředí. Potřebujete-li teplo a slunce, jeďte na západní stranu jezera, na Riviéru dei Limoni, kde leží kouzelné městečko Gargnano. Jsou pro něj typické nádherné pláže a malebné uličky s příjemnými restauracemi, odkud vidíte jezero i hory. Ve velkolepém parku o rozloze 11 hektarů najdete resort, který je rájem pro milovníky luxusu, designové Lefay SPA, jehož heslem je spojení člověka s přírodou. Najdete tady terapeutickou zahradu, běžecký okruh i fitness stezku. Součástí je také Svět vody a ohně, kterému vévodí vyhřívaný venkovní Infinity bazén, který splývá s horizontem a ze kterého máte jezero jako na dlani. Dokonalý relax je ve vířivce Source Roccolino.

lagodigarda.lefayresorts.com

Ve spa najdete šest druhů saun nebo třeba relaxační Tyrkysovou jeskyni s teplou vodou. Foto: se svolením Lefay Resort and Spa

 

 

 

Vychází 28. listopadu

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...
Organizace Sifty 52 jako tlumočník mezi lékaři a společností

Organizace Sifty 52 jako tlumočník mezi lékaři a společností

Nezisková organizace Sifty 52 chce v naší republice zvýšit zdravotní informovanost a gramotnost. V době, kdy se společnost zajímá především o fyzickou krásu, mnozí zapomínají,...

Krásné a voňavé: beauty dárky pod stromeček

Chybí vám inspirace pro vánoční dárky? Vybrali jsme zářivé „limitky“, které potěší vás i vaše blízké a navodí tu správnou sváteční atmosféru.

Channing Tatum a jeho Pes: Jak se natáčelo dojemné road movie?

Víte, že 22. únor je dnem venčení psů? Když zrovna nemáte psího kamaráda, kterého byste vzali na procházku, oslavte...

Czech Social Awards: Bodovali Kovy a Mikýř, hlavní cenu má Petr Mára

V úterý se na Žofíně rozdávaly ceny výjimečným osobnostem české online scény. Kdo si odnesl trofej z rukou Karolíny...
Zavří­t reklamu