Čtvrtek, 21 září, 2023
spot_img

Krásná uvnitř i navenek? Vyzkoušejte rady topmodelky a aktivistky Gisele Bündchen

Brazilskou krásku Gisele Bündchen asi netřeba představovat. Ať už si dnes devětatřicetiletou topmodelku vybavíte jako expřítelkyni herce Leonarda DiCapria, andílka Victoria´s Secret nebo bojovnici za záchranu planety, dozajista ve vašich představách vypadá upraveně, pozitivně a šťastně. Vždy tomu ale tak nebylo. Co ji k životní rovnováze pomohlo, radí v nové kampani.

 

Foto: Instagram

Není tajemstvím, že topmodelka Gisele Bündchen našla svou životní cestu v pomáhaní planetě a v žití v symbióze s přírodou. Je známá svými prohlášeními o špatném stavu dnešního světa i účastí na dokumentární sérii Years of Living Dangerously, která se zaměřuje na globální oteplování nebo amazonský prales a jeho záchranu.

Právě obklopení se přírodou, meditace, jóga a změna životního stylu na ten zdravý a udržitelný bez krabiček cigaret, cukru a velkého množství alkoholu ji před lety zachránily od těžkých bojů s úzkostí a zkaženého zdraví. Gisele se totiž už v dobách své slávy léčila na psychiatrii a nějakou dobu užívala dokonce silně návyková antidepresiva. Jaká jsou její tajemství, díky kterým si srovnala hodnoty, prozradila ve své knize Lessons: My Path to a Meaningful Life, kde jako hlavní přísadu štěstí zmiňuje lásku a porozumění.

Právě z mouder a poznatků z její prvotiny čerpá i v nové kampani pro značku Dior a jejich řadu péče o pleť  Capture Totale, kde za zvuku skladby Pure Shores ze soundtracku k filmu Pláž dává rady, jak být krásná nejen navenek, ale i vyrovnaná a spokojená uvnitř. Tady jsou čtyři z nich.

Dejte svému životu balanc

V mládí se Gisele cítila jako vězeň svého života. Úzkost, kterou v minulosti trpěla, zahnala až změna životního stylu. „Když mi bylo 20 let, prožívala jsem silné záchvaty paniky a měla pocity, jako by se můj svět stále zmenšoval a zmenšoval,“ vypráví ve videu s tím, že zvenčí vypadala jako někdo, kdo může mít všechno, ale uvnitř byla jen holkou, co nemůže dýchat. Podle Gisele je tedy důležité, abyste si problém přiznali a uvědomili si, že vy sami jste tvůrci svého příběhu, své reality. Balanc svému životu tak můžete dodat jen pouhým rozhodnutím začít na změně pracovat.

Propojte se s tím nejlepším ve vás

„Dostali jsme se pod tlak v tolika životních směrech. Každodenní neuvěřitelný nápor stresu i přehlcení informacemi. Je důležité chvíli se ode všeho odpojit a na okamžik být sám sebou. I kdyby na pouhých dvacet minut za den,” vysvětluje modelka s tím, že všechny vnější vlivy nás oddalují od sebe samých. Právě propojit se se svým nitrem, touhami a potřebami ale může být velmi obtížné, pokud alespoň na chvíli nezapomenete na okolní svět. Oddávejte se tak například meditaci, díky které můžete zjistit, kdo doopravdy jste. „Pamatujte ale vždy, že jste originál. Na planetě je sedm a půl miliardy lidí, ale vy jste naprosto jedineční,” svěřila se Gisele pro americký lifestylový magazín.

Neustále doplňujte energii

„Jak vypadáte a jak se cítíte je kombinací toho, které přípravky aplikujete na svůj obličej a tělo i mnoha dalších faktorů. Důležitou roli hraje například i fakt, jakými lidmi se obklopujete, jaké konverzace běžně vedete i prostředí, v němž se pohybujete,” vypráví Gisele o tom, že cestou k vnitřní spokojenosti je mít všechny tyto energie dobře zkombinované, protože právě ony tvoří vibrace, jež naši krásu dokáží vytáhnout napovrch. Pokud tedy chcete povzbudit organismus, nemusíte ihned sáhnout po zelené kávě nebo brazilské guaraně, ale zvážit, jestli věci a lidé, jimiž se obklopujete, stojí za energii, kterou jim dáváte.

Zůstaňte ve spojení s přírodou

„Být uprostřed přírody a cítit se její součástí mi přináší radost i balanc. Její energie je tak pozitivní, že pokaždé, když se dostanu do stresu, nic mi nepomáhá víc než útěk právě do přírody. Pak už jen položím bosé nohy na zem, vnímám vše kolem sebe, dýchám čerstvý vzduch a sleduji západ slunce. Právě tyto okamžiky nás tvoří vyrovnanějšími a krásnějšími,” svěřila se velvyslankyně Dobré vůle pro programy životního prostředí Organizace spojených národů. Později pro magazín Elle také přiznala, jak moc ji stav naší planety trápí. „Když jsem v roce 2004 navštívila Amazonii, uvědomila jsem si, co se tam děje a rozhodla se, že musím udělat něco pro ochranu našich deštných pralesů, protože chci chránit to, co miluji. Právě teď je moje číslo jedna pomoci s regenerací planety, na což bychom se měli soustředit my všichni,” vypráví.

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...
K. Klempirova Akademie stylu a mody

Akademie stylu a módy jako balzám na duši i pomocník v...

Ve skleničce sektu na stole tančí maliny, plamínky svíček osvětlují stojany s oblečením a do místnosti vchází, jako vždy perfektně upravená, Klára Klempířová. Stylistka,...

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová: Riziko svého povolání už jsem pocítila

Co prozradí v rozhovoru vrchní státní zástupkyně, která z titulu své funkce může říkat jen velmi málo, spíš nic?...

Temné pražské podchody ožijí streetartem

Mapa uměleckých děl v Praze, superhrdinky i Milada Horáková. Takové motivy se objevily v soutěži o výzdobu ponurých pražských zákoutí. Víme, kdo uspěl.

Smoothie bowl: Snídaně, která je nejen zdravá, ale i krásná na pohled

Vyměňte svůj klasický ranní obložený chléb za duhově krásné smoothie bowls. O co vlastně jde? Je to snídaňový pokrm, který se od běžného smoothie odlišuje tím, že je hustší a dá se jíst lžící z misky. Obložit se dá čímkoli, co doma najdete.
Zavří­t reklamu