Čtvrtek, 21 září, 2023
spot_img

Využijte síly svého nitra během lunárního cyklu. Poradíme, jak na to

Uvnitř ženského těla se ukrývá zakódovaná moc a schopnosti, které se během měsíčního cyklu mění. Proměňuje se náš zrak, sluch, kterativita, spiritualita, sexualita, orientace v prostoru, schopnosti komunikace, navazování vztahů a řešení důležitých úkolů. Jde jen o to, abychom se propojily se svým nitrem a ve správnou chvíli nějakou část malinko popostrčily. Užít si a naplno zúročit můžete dokonce i období menstruace. Poradíme vám, jak na to.

 

Síla přírody, hormony, nálady. To vše se na nás a našich schopnostech během lunárního cyklu podepisuje. Nelze tak očekávat, nebo dokonce vyžadovat, aby naše vnímání okolního světa i dovednosti byly během měsíce naprosto jednotné. Právě v proměně a různorodosti je ukrytá krása, která se podepisuje na zvládání každodenních situací. Nemusíte zavrhovat ani období menstruace.  I to totiž může být pro vás a vaše nitro užitečné. A i s nepříjemnými bolestmi v oblasti břicha a podbřišku, které v té době možná trpíte, se dá pomocí osvědčených rad bojovat. Ukážeme vám, jaké síly se ve vás týden po týdnu probouzí. Vnímejte se, protože právě vnímání vaší energie i těla vám zodpoví řadu otázek, na které zatím nemůžete naleznout odpovědi. „Cesta vnímání lůna je pro ženu, která touží být plně ve své síle, žít dle svého duchovního poslání, v naplňujících, posvátných vztazích, aktivně se účastnit spontánní radosti a toku života. Je to cesta ženy, jež hluboce touží vyjádřit své opravdové já, žít naplno své ženství, bez jakýchkoli tajností, rozpaků nebo nutnosti činit kompromisy. Je to cesta ženy, která touží vést otevřený, naplňující sexuální život a s touto energií nakládá tak, aby podpořila svou evoluci, zdraví a životní elán. Lůno je upřímným zrcadlem duše, odráží pravdu o pokroku, kterého dosahujeme na své cestě,” píší v knize Moudrost lůna Padma Prakasha a Anaiya Prakasha.

Foto: Shutterstock

1. TÝDEN
Blahodárné snění

Čas menstruace nemusí být brán pouze negativně. Těchto pár dní je totiž obdobím, kdy se naše kreativita projevuje skrze denní snění. Jen přirozeně plyneme s proudem a propojujeme se s tím, co je naší přirozenou podstatou. „Někdy se přistihneme, jak jen bezmyšlenkovitě hledíme z okna a nevnímáme okolní svět ani pocit naléhavosti, který nás po většinu dní žene. V tuto dobu býváme smířlivější a tolerantnější, dokážeme nalézat kompromisy a vzdávat se svých tužeb a potřeb. Tato pasivní fáze je optimální dobou pro to, abychom zpomalily, pečovaly o své tělo a daly mu prostor pro odpočinek a načerpání sil. Je to čas nechat odejít všechny starosti a jednoduše být tím, kým právě teď jsme,” píše se v knize Cyklická žena. Nechte se tak dotknout sebe samé, své nezkrotné části, zanořte se do vlastních pocitů a chvíli s nimi jen tak buďte. „Referenční body, které obvykle používáte jako své průvodce, se rozplývají. Vstupujete do jiné, temnější dimenze, která vás volá, abyste ji prozkoumaly a pustily svou racionální stránku, svou mentální stabilitu,” vysvětluje se v publikaci Moudrost lůna.

Boj s bolestí

Samozřejmě ale nesmíme zapomínat na ty, kteří mají tuto část lunárního cyklu spojenou a obrovskými bolestmi. Nějaké procento žen má totiž dokonce takové křeče, že je nuceno vyhledat lékaře. Jak tomu předcházet? Užívejte zvýšené množství železa. Je vědecky dokázáno, že takové ženy mají mnohem menší bolesti. Týden před očekávanou menstruací si také můžete mazat břicho esenciálními oleji nebo se v nich pravidelně koupat. Určitě si pořiďte olej z muškátové šalvěje, který se využívá při gynekologických problémech. Právě šalvěj muškátová je totiž jednou z nejlepších bylin na problémy s menstruací a premenstruačním syndromem. Na bolavý podbřišek vám pomůžou například i vyhřívací podložky, speciální jógové cviky nebo konzumace hořké čokolády. Co se týká stravy, pomáhá, když si zakousnete citrusové plody, listovou zeleninu, papriky, olivy nebo třeba jeřabiny. Kontryhelový čaj pak snižuje bolestivost a zmírňuje nadměrné krvácení. Vyhněte se naopak bílému pečivu, cukru a tukům. Zabrat v tomto období dostává i vaše kůže, proto věnujete pozornost také možnosti ucpávání mazových žláz a následným zánětům.

2. TÝDEN
Probuzení odhodlání a energie

V období před ovulací se naše tělo probouzí ze zimního spánku a z období lenivého snění. Najedou máte spousty energie i nápadů a zlepšují se mentální schopnosti, takže je vhodné věnovat se úkolům, které vám dřív dělaly problémy, nebo které byly dlouhou dobu odkládány, nebo rovnou začít s novými projekty. „Abychom uspokojily svou potřebu jednat, mít výsledky, uplatňovat svůj vliv a kontrolu a dosahovat svého, můžeme pociťovat velkou touhu měnit svět. Tato aktivní fáze je nejvhodnější dobou, chceme-li začít se změnami ve svém životním stylu, ve své práci či v osobním životě,” uvádí duchovní učitelka Miranda Grey.

Pozor na úzkosti

Vaše nitro se cítí sebevědoměji, nepostrádá motivaci ani kuráž. Občas ale zvýšená hladina estrogenu může způsobit také úzkosti. Tím předejdete pravidelným dechovým cvičením. V tomto období je také vhodné začít s kardio tréninky a dbát na kvalitu své pokožky, která teď sice září, ale může se jednodušeji vysoušet. Sáhněte tedy po peelingu a následně pak i po hydratačních krémech s vitaminy a oleji, zeleným čajem a aloe vera. Pijte dostatek vody a zařaďte do jídelníčku zdravé tuky v podobě ryb, oříšků a avokáda.

3. TÝDEN
Období silných prožitků

Je všeobecně známo, že v době ovulace je žena naprogramována prožívat vše kolem sebe tak nějak intenzivněji, ať už jde o vůně, doteky, nebo touhy. Jsme citlivější, máme větší potřebu obklopovat se milovanými lidmi. Být s nimi v blízkém kontaktu. V této době máme také největší šanci otěhotnět, jsme nejvíce spojené se svým tělem a máme nejlepší vyjednávací schopnosti. I když ale máme stále dost fyzické energie, je pro nás nejvíce důležité řešit záležitosti ohledně emocí a vztahů. „Proto je optimální být spíše podporou projektů než jejich hybnou silou. Jde nám skvěle vytváření nových vztahů s lidmi a výsledků dosahujeme spíše týmovou spoluprací než jako sólové hráčky,” uvádí se v knize Cyklická žena.

Čas na masáže

Právě v tomto období je naše pleť nejkrásnější a nejjemnější. Od 11. až do 21. dne cyklu totiž dochází k největší produkci kolagenu, který dodává pružnost pokožce, což má za následek zmenšení pórů. Právě v těchto dnech si nejvíce užijete aroma vonných svíček, éterické oleje a masáže.

4. TÝDEN
Mentální kreativita

Poslední fáze s sebou může nést významné výkyvy, ať už v náladách nebo fyzických projevech. Pokud se totiž v těle nenachází oplodněné vajíčko, hladina hormonů klesá a vy můžete zpozorovat například větší citlivost nebo únavu. Proto spíš odpočívejte a vypusťte společenské akce. Zatímco první fáze je čas jako stvořený na hloubání, přemýšlení a utíkání do světa fantazie, čtvrtá by měla být symbolem kreativního uceleného přemýšlení a zaměření se na jednu určitou věc. Mentální kreativita a intuice je v tomto období na svém vrcholu. „Je nicméně důležité, abychom si byly vědomy skutečnosti, že nám naše myšlení může v této fázi „přerůst přes hlavu“ a vyvolávat v nás pocity úzkosti, strachu nebo nedostatku a vést nás ke kritickým a negativním hodnocením. Tento čas může kupodivu být tou nejplodnější optimální dobou,” líčí Miranda Gray.

Zdravé jídlo a meditace

V poslední fázi měsíčního cyklu je pro vyrovnávání výkyvů nálad důležité cvičení a zdravá strava. Komunikujte s partnery a lidmi kolem vás o svých myšlenkových pochodech, meditujte a doplňujte hořčík a vápník.

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Dnes oslavujeme mezinárodní den spodního prádla. Co o něm nejspíš nevíte?

Tanga, brazilky, bardotky, braletky, slipy i trenýrky. Dnes se oslavuje spodní prádlo ve všech svých podobách, střizích, velikostech a barvách. Právě tato část oděvu...

8 receptů na drobné vánoční snacky, které zpestří sváteční stolování

Někdo se celý rok nemůže dočkat hald nadýchaného sněhu nejen venku, ale i v cukroví, a stolů, které se...

Ujmout se dětí s Downovým syndromem byl záměr, říká pěstounka Ivana

Míša a David, které si vzala z kojeneckého ústavu, jsou důkazem toho, že i děti s Downovým syndromem můžou být úspěšné a šťastné. Míša je sportovní hvězdou, Davida čeká role ve filmu s Aňou Geislerovou. Co s nimi ale bude, až jim bude osmnáct a pěstounská péče skončí? Ivana udělá maximum pro to, aby neskončili v ústavu, a my všichni jí s tím můžeme pomoci.

Terezie Vodička Kovalová v rouše Evině vzkazuje, že nahota není hřích. Nenosit roušku ale ano

Mladá česká značka streetwearového oblečení Girls Without Clothes přiložila ruku k dílu. V době pandemie, kdy je neustálý nedostatek...
Zavří­t reklamu