Úterý, 30 května, 2023
spot_img

Aktivujte v sobě smyslnost! Které vůně podpoří erotickou touhu a čím vám pomůže jóga?

Tak schválně, kdy naposledy jste se cítili opravdu svůdně? Naše těla nejsou nastavena k přijímání a čekání, až to či ono konečně přij de. Domněnka, že naše smyslnost funguje pouze ve spojení s jinou osobou a jen před nebo při sexu, je zcela mylná.

Doba je zrychlená, a tak tlak na dokonalost a výkon pomalu ani nestíháme sledovat. Musíme být připraveni z minuty na minutu vše měnit, být ve střehu a reagovat bez úlevy. Pohodu a klid na vnímání sebe sama hledáme podobně jako hříbky v zimě. „Přetékající smyslnost se neskrývá v dokonalém účesu, perfektním make-upu a ani ve značkovém oblečení. Skrývá se uvnitř vás. Vy se tak musíte cítit. Přij mout se vší láskou, pokorou, a vděčností své dokonale nedokonalé tělo, svou duši, jedinečnost,“ píše na svém instagramovém profilu kvantová soul mentorka Eliška Vaea.

Důvěřujte smyslům

Na cestě k vášnivějšímu prožívání jde o to zaměřit svoji pozornost ke svým smyslům. Je to jako první kousnutí do čerstvého šťavnatého ovoce, kdy omamná chuť zaplní veškeré chuťové pohárky a přinese energii a potěšení. Nebo jako když začne hrát hudba, kterou milujete a bezděčně se začnete ohybovat do rytmu, aniž byste svoje tělo jakkoliv ovládali. To je to pravé propojení s danou chvílí a potěšením ve vlastním těle – ano, i takto jde vnímat smyslný zážitek. A potvrzuje to i Šárka Simonidesová, lektorka Hormonální jógové terapie a Orgánové sestavy: „Pomocí dechu se skvěle napojíte na své tělo a smysly, které jsou věrnými barometry našich emocí a současně jsou našimi průvodci. Vedou z vnějšího prostředí zpátky do našeho těla. Jsou jimi zrak, hmat, čich, chuť a sluch. Zkuste se někdy zaposlouchat do jazyku svého těla. Tlukotu srdce, které pro nás bij e dnem i nocí. Vnímejte jemný závan větru na pokožce. Někdy stačí jen polknout, a možná ještě ucítíte, jak chutná dobrá káva, kterou jste zrovna dopili. A co třeba vůně lidské kůže nebo dobrého jídla, které nás zavede do bezstarostných dětských let a kuchyně našich babiček, kde jsme se cítili tak bezpečně. Pokuste se někdy použít i vnitřní zrak. Jaké obrazy se vám objevují, když jen zavřete oči. A nakonec i náš šestý smysl, náš vnitřní kompas, intuice. Kolikrát se vám vyplatilo ji následovat? Přemýšlejte o tom.“

Foto: Pexels

JAK AKTIVOVAT TOUHU
Vezměte si na pomoc vůně

Vůně jsou spojené s našimi vzpomínkami a dokážou působit na naši náladu a na to, jak se cítíme právě teď. V mozku vyvolávají biochemické reakce, které působí na náš limbický systém a sexuální pudy, a proto dokážou navodit touhu. Smyslně voní třeba jasmín, pižmo a také sůl, která připomíná vůni čistého zpoceného těla po sexuálním aktu a působí jako afrodiziakum.

Pracujte s dýcháním

„Dech je naším nejlepším přítelem. To díky němu dokážeme odhadnout nejen svoji náladu, ale i celkové rozpoložení, emoce. Podle dechu můžeme rozklíčovat, jak se cítí ostatní. Když je rozbouřená mysl, rozbouří se i dech. Toto je dobré mít vždy na paměti, jakmile zklidníme dech, vyrovnáváme a uklidníme svoji mysl. V józe je dech často označován jako vnitřní hmat. Tou vůbec nejjednodušší technikou je plný nádech nosem a úplný výdech ústy. Ideální je nadechovat se na tři doby a vydechnout na šest dob. S nádechem přichází vše čisté, s výdechem necháváme odejít vše nepotřebné. Úleva přij de po stránce psychické i fyzické,“ radí Šárka Simonidesová, lektorka Hormonální jógové terapie.

Mějte svoje malé tajemství

To, jak se budete cítit po celý den, rozhoduje už ráno. A s tím souvisí i výběr spodního prádla. Svůdná souprava, i když ji pravděpodobně nikdo jiný než vy neuvidí, vám jako neviditelný, ale důležitý detail přidá na ženskosti. Nenechávejte si luxusní kousky jen na večer nebo na speciální příležitosti.

Poddejte se doteku

Každé pohlazení se počítá, a to vlastní, vědomé, by pro nás mělo být samozřejmostí. Skvělé návody najdete u „průvodkyně do hlubin ženské duše“ Elišky Šimek Polzerové (liskavmaku.cz). Na jejích stránkách i na Instagramu se můžete objednat na masáž i přímo k ní. Taková je i pětihodinová Ceremonie ženské posvátnosti, kam si Eliška na pomoc bere bylinky a očistný dým.

Vychází 29. května

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Dopřejte si bylinkové zázraky, které uleví od bolesti

Výroba bylinných produktů je odedávna opředena různými pověrami, kouzly a tajemstvími. Lidé totiž díky svým zkušenostem věřili, že byliny dokáží zázraky. V dnešní době...

Myslím, že Vlasta Burian je moje poslední mužská role, říká Veronika Korytářová

„V divadle už si ze mě dělají srandu, že bych si měla jít přesednout na pánskou stranu, protože mi to tam jde líp,“ směje se Veronika, matka čtyř dětí a herečka, která za strhující výkon v grotesce Burian ze života krále komiků získala Thálii.

Radek Štěpánek je ve víru ekologických projektů. Víte, jak umýt auto bez vody?

Český lev, jak se tenisové hvězdě Radku Štěpánkovi přezdívá, předloni po dvaadvaceti letech ukončil úspěšnou kariéru. Jelikož je ale...

Gwen Stefani řekla: „Jsem Japonka!“ A schytala to.

Zpěvačka zavzpomínala na své japonské období a trošku ujela, když se prohlásila za Japonku. V Americe, kde téma kulturní apropriace silně rezonuje, to vzbudilo rozruch.
Zavří­t reklamu