Domů ART Fotograf uspořádal výstavu pod mořskou hladinou. Chce upozornit na znečištění

Fotograf uspořádal výstavu pod mořskou hladinou. Chce upozornit na znečištění

Chodit na výstavy do galerií už se může jevit jako nuda. Rozhodně tedy ve srovnání s projektem Plastic ocean, který má na svědomí Andreas Franke. Rakouský fotograf totiž nainstaloval svá působivá díla pod mořskou hladinou, aby upozornil na znečištění vod plasty. 

Foto: Instagram umělce

Na palubě vraku USS General Hoyt S. Vandenberg u pobřeží Key West na Floridě se odvážlivcům naskytla zajímavá podívaná. Fotograf Andreas Franke původem z Vídně tam totiž nainstaloval čtyřiadvacet snímků, na nichž jsou zvěčněni lidé pokryti nejrůznějšími kusy plastu. Umělec chce touto výstavou, zvýšit povědomí o znečištění oceánů. 

Dechberoucí zážitek si mohl užít každý, kdo se odvážil sestoupit do hloubky padesáti metrů, ale fotografie si nakonec budou moci na souši vychutnat i jedinci, jenž dávají přednost klasičtějšímu pojetí prezentace uměleckých děl. Během doby, co byly fotografie umístěny pod hladinou, pokryla je vrstva soli, řasy a nejrůznější mikroorganismy. Franke záměrně nechá vše nedotčené, aby návštěvníkům připravované výstavy zachoval autenticitu podmořské prohlídky. 

„Pomocí svého díla ukazuji vše, co je na tomto světě krásné. Předvádím mladé a nádhern, kteří představují novou generaci, naši budoucnost. Ale bohužel v kontrastu s jednou z největších hrozeb dneška. Proto každého z nich vidíte topícího se mezi plastovými odpadky. Ty byly navíc všechny shromážděny podél italského pobřeží za jeden jediný den, “svěřil se magazínu Desingboom Franke, který má už na kontě několik dalších podvodních projektů. 

- Reklama -

Keto a paleo recepty: Oslňte s medailonky z panenky nebo salátem s halloumi

Paleo nebo keto stravě přichází na chuť stále více lidí. Jako u každého jiného vaření je ale občas těžké...

4 nejzajímavější zelené budovy světa

Kanceláře, hotely i luxusní rezidence jsou čím dál tím častěji zbarvené do zelena. U nás je jednou...

Nová logománie Longchamp LPG zaútočila i na Prahu

Po Paříži a dalších světových velkoměstech můžeme také my v Praze podlehnout aktuální módní mánii monogramové kolekce...