Čtvrtek, 21 září, 2023

Fotograf uspořádal výstavu pod mořskou hladinou. Chce upozornit na znečištění

Chodit na výstavy do galerií už se může jevit jako nuda. Rozhodně tedy ve srovnání s projektem Plastic ocean, který má na svědomí Andreas Franke. Rakouský fotograf totiž nainstaloval svá působivá díla pod mořskou hladinou, aby upozornil na znečištění vod plasty. 

Foto: Instagram umělce

Na palubě vraku USS General Hoyt S. Vandenberg u pobřeží Key West na Floridě se odvážlivcům naskytla zajímavá podívaná. Fotograf Andreas Franke původem z Vídně tam totiž nainstaloval čtyřiadvacet snímků, na nichž jsou zvěčněni lidé pokryti nejrůznějšími kusy plastu. Umělec chce touto výstavou, zvýšit povědomí o znečištění oceánů. 

Dechberoucí zážitek si mohl užít každý, kdo se odvážil sestoupit do hloubky padesáti metrů, ale fotografie si nakonec budou moci na souši vychutnat i jedinci, jenž dávají přednost klasičtějšímu pojetí prezentace uměleckých děl. Během doby, co byly fotografie umístěny pod hladinou, pokryla je vrstva soli, řasy a nejrůznější mikroorganismy. Franke záměrně nechá vše nedotčené, aby návštěvníkům připravované výstavy zachoval autenticitu podmořské prohlídky. 

„Pomocí svého díla ukazuji vše, co je na tomto světě krásné. Předvádím mladé a nádhern, kteří představují novou generaci, naši budoucnost. Ale bohužel v kontrastu s jednou z největších hrozeb dneška. Proto každého z nich vidíte topícího se mezi plastovými odpadky. Ty byly navíc všechny shromážděny podél italského pobřeží za jeden jediný den, “svěřil se magazínu Desingboom Franke, který má už na kontě několik dalších podvodních projektů. 

Vychází 2. října

Estonský umělec vytvořil vánoční strom z kanystrů

Teet Suur je už několik let známý svým netradičním zpracováváním vánočních stromků. Tentokrát se estonský umělec rozhodl poukázat na celosvětový problém s plasty tak,...
Výstava Alexander McQueen

Navštivte výstavu Memory s modely Alexandera McQueena

Významný návrhář Alexander McQueen  spáchal před devíti lety ve svém londýnském bytě sebevraždu. Oběsil se na opasku ze své vlastní kolekce. Jeho jméno, značka...

Jan Bendig: Některé romské tradice jsou pro mě „too much“

Zpíval s Lucií Bílou, Leošem Marešem i Kapitánem Demo. Na Instagramu ho sleduje 275 tisíc lidí. Romů i Neromů, mladých i starších. Rozmanité je také složení diváků YouTube kanálu Romflix s romskými seriály, které točí s kamarády.

Jinak než lokálně a udržitelně to ani nešlo, říkají tvůrci značky youngprimitive

Možná máte doma jejich legíny. Byli jedni z prvních, kteří u nás vyráběli kvalitní legíny s originálním designem. Dnes sázejí na přírodní materiály a minimalismus, ale i na umělou inteligenci.

Jak vyzrát na obezitu a přejídání? Naučte se rozlišovat mezi emočním a fyzickým hladem

„Já včera přišla domů z práce tak vyčerpaná a zoufalá, že jsem vyjedla celý hrnec brokolice…“ No dobře, namísto...
Zavří­t reklamu