Čtvrtek, 26 května, 2022
spot_img

Hvězda snímku Underworld je terčem ostré kritiky kvůli mladším partnerům. A není jediná

Jennifer Lopez, Demi Moore nebo Mariah Carey. To je jen zlomek slavných žen, které vyhledávají pro vztah výrazně mladší muže. No a v poslední době to za randění se zajíčky schytala od veřejnosti také herečka Kate Beckinsale, která si ale v rozhovorech stěžuje na fakt, že ženy jsou na rozdíl opačného pohlaví mnohdy za zábavu s mladšími partnery zavrhovány. Milostná dobrodružství ale nejsou jedinou výhodou těchto vztahů. Podle průzkumů vám totiž mohou pomoci třeba i s kariérou.

Vztahy starších mužů s výrazně mladšími dívkami už nějakou dobu rozhodně nejsou tabu a málokoho pohled na podobný pár zarazí. To se ale nedá říci o tom, když si žena středního věku vybere za partnera dvacetiletého zajíčka. Model, který je běžný u celebrit, jako jsou třeba Madonna nebo Jennife Lopez, si po rozvodu oblíbila také herečka Kate Beckinsale.

Když se chce žena bavit

Šestačtyřicetiletá hvězda snímku Underworld totiž po ukončení vztahu s šestadvacetiletým komikem Pete Davidsonem dováděla s dvaadvacetiletým muzikantem jménem Goody Grace. Jak už to tak ale bývá, veřejnost na ni za její radovánky nenechala nit suchou. Právě pohoršující se komentáře na sociálních sítích ji dohnaly až k zamyšlení, s nímž se svěřila během rozhovoru pro Woman´s Health. „Žena nad dvaatřicet let, která se baví, už není vnímána veřejností příliš dobře. A tím nechci říct, že bych chtěla užívat drogy, pít a žít párty život. Nikdy jsem taková nebyla. Ale nebudu sedět doma a čekat během háčkování na menopauzu,” svěřila s rozhořčením nad tím, že prezentace vztahů zralých žen s mladšími partnery v médiích se výrazně liší ve srovnání s muži. „Nikdy totiž nevidíte interpretaci typu, proč muž neměl více dětí, proč se nerozhodl pořídit si rodinu nebo proč měl tolik mladých přítelkyň,” říká herečka.

Změna rolí

I přesto, že se k podobným vztahům staví velká část veřejnosti skepticky, stále více žen si soužití s mladšími partnery nemůže vynachválit. Jako největší benefity pak vyzdvihují jejich spontánnost, flexibilitu a smysl pro dobrodružství ve všech ohledech. Mladé muže zase na starších ženách baví jejich samostatnost a schopnost být úspěšná a cílevědomá ve více životních směrech. Studie on-line portálu Elite Singles dokonce zjistila, že muži ve věku mezi dvaceti a devětadvaceti dávají přednost starším ženám před mladšími a podle psychologa Sama Owena má důvod tohoto zájmu o starší ženy pravděpodobně co do činění s tím, jak se mění společnost. „Pravděpodobně to svědčí o změně genderových rolí v moderní společnosti směrem k větší rovnosti mezi pohlavími. Mladí muži dnes pravděpodobně také oceňují, že starší ženy dokáží s lehkostí pendlovat mezi tolika povinnostmi, jako je kariéra, děti, úklid, fitness, finance nebo socializace, což z nich činí atraktivní a bezpečnější variantu,” řekl Owen pro Huffpost.

Plodnost i kariéra

A jaké jsou výhody randění s mladším partnerem? Jedna z nejnovějších studií na toto téma říká, že ženy, které chodí s mladšími muži, jsou často také spojeny s vyšší mírou úspěchu v profesním životě. Například podle průzkumu Toyboy Warehouse mělo 50 procent žen, které chodily s mladšími muži, manažerské pozice. Průzkum také ukazuje, že počet žen ve vyšších manažerských funkcích je o 17 procent vyšší, než je britský celostátní průměr.

Další z výzkumů zase prokázal, že i velmi zralé ženy mají velkou šanci, že s mladším partnerem otěhotní i při neúspěšných předchozích pokusech se stejně starými, nebo staršími partnery. Studie publikovaná v časopise Fertility and Sterility představená na každoroční konferenci Americké společnosti pro reprodukční medicínu totiž zjistila, že šance na těhotenství se u žen nad čtyřicet let prudce zvyšuje, pokud je jejich přítel výrazně mladší.

Pouhým mýtem je také tvrzení, že románek se “zajíčkem” je většinou jen několikatýdenní epizodou. Podle výsledků studie National Survey of Family Growth se totiž tyto vztahy dožijí nejméně dvou let. Pokud tedy váháte, co na váš nový objev řekne okolí, zahoďte obavy za hlavu. Možná vám vaše rozhodnutí přinese víc než jen pár hezkých chvilek.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Zachraňte planetu pomocí orgasmu: Udržitelné erotické pomůcky jsou na vzestupu

Zachraňte planetu pomocí orgasmu: Udržitelné erotické pomůcky jsou na vzestupu

Mnozí z nás už léta místo jednorázových plastových lahví používají šetrnější eko varianty. Omezili jsme konzumaci masa, začali nakupovat oblečení od etických značek a...

Zkrášlete se na Beauty for Charity a pomozte handicapovaným dětem

Na akci Beauty for Charity byste neměli chybět. Pokud totiž v úterý 2. dubna zavítáte do Miracle Esthetis Clinic & Spa, můžete si kromě svého „vylepšeného“ a...

Stella McCartney předvedla novou kolekci opět v duchu udržitelnosti

Britská návrhářka Stella McCartney je průkopnicí v oboru udržitelní módy. Není tak divu, že na Fashion Weeku v Paříži...

Jak přežít karanténu s dětmi: Nebojte se je vystavit frustraci a budujte jejich samostatnost, říká psycholožka

Na jedné straně rodiče snažící se zvládat práci z domova a na té druhé potomci vyžadující neustálou pozornost. To...
Zavří­t reklamu