Sobota, 8 května, 2021

Slavný model spoléhá v boji proti koronaviru místo vakcíny na Boha. Svými vyjádřeními ale šokují i Madonna nebo Lewis Hamilton

Anwar Hadid, přítel zpěvačky Dua Lipy a bratr údajně nejkrásnější ženy světa, šokoval na sociálních sítích svými vyjádřeními. Slavný model se totiž nechal slyšet, že se rozhodně nenechá očkovat proti koronaviru. Raději se prý spolehne na pomoc od Boha. Není však jedinou celebritou, která svými vyjádřeními na téma vakcín nebo pandemie pobouřila své fanoušky. Se svými teoriemi okolo vakcín přišli třeba i Madonna nebo známý pilot Formule 1.

Model Anwar Hadid se zatím do povědomí veřejnosti zapsal především jako bratr dvou úspěšných supermodelek Gigi a Belly Hadidových nebo svými románky se slavnými ženami i současným vztahem se zpěvačkou Dua Lipou. Před několika dny ale jeho vyjádření obletěly celý svět. A nakonec měl jednadvacetiletý mladík co vysvětlovat. Na své sociální sítě totiž umístil vyjádření, že se rozhodně nenechá očkovat proti koronaviru. Poté, co se okamžitě stal terčem kritiky, ale začal tvrdit, že není proti očkování jako takovému, ale chce jen zvážit jaká pozitiva mu může vakcína přinést v porovnání s možnými negativními účinky. A svým fanouškům Na Instagramu se svěřil také s tím, že si nepřeje, aby jeho tělo bojovalos Covid-19 nepřirozenou cestou.

Bůh místo vakcíny

„Nejsem proti očkování, ale myslím, že by každý měl zvážit, co mu vakcína může do budoucna způsobit. V minulosti jsem byl očkovaný už několikrát, ale jako někdo, kdo má narušený imunitní systém, chci najít jiný způsob, jak mohu chránit sebe i ostatní,” napsal na Instagram Hadid, který stejně jako jeho sestra Bella, údajně nejkrásnější žena planety, trpí lymskou boreliózou. Ta mu byla diagnostikována v roce 2012 a způsobuje například bolesti hlavy, citlivost na světlo a hluk, dysfunkci štítné žlázy, záněty nebo bolesti kloubů.

I když dodal, že se nechtěl svými vyjádřeními nikoho dotknout a vyzdvihl práci zdravotníků, všechno přebila jeho odpověď jednomu z fanoušků na otázku, proč lidem podsouvá názory proti vakcíně. Tehdy Hadid všem sledujícím na Instagramu vyrazil dech. „Buď se nenakazím nebo nakazím. Bůh mě uzdraví a mé tělo získá protilátky přirozenou cestou. Naše těla dokážou víc, než si myslíme.”

Mezi stovkami negativních komentářů se pak objevily i ty, kde mu lidé vysvětlují, že je v ohrožené skupině a neměl by situaci zlehčovat. V dalších mu dokonce nadávají a připomínají, kolik lidí už zemřelo. „Pokud se nakazíš, Bůh tě uzdraví? Děláš si srandu? Lidé umírají, ty pitomče. Hodně štěstí s podobným názorem,” napsal jeden z uživatelů.

Celebrity a dezinformace

Anwar Hadid ale není jedinou celebritou, která svými vyjádřeními ohledně očkování nebo situace okolo koronaviru šokovala veřejnost. Některé známé osobnosti si myslí, že pomocí očkování hodlají určití lidé pročistit populaci, jiní zase věří dalším konspiračním teoriím, že se ve vakcíně skrývá čip určený pro sledování. Jednou z těch, kteří nemají v očkování důvěru je například i herečka Letitia Wright alias Shuri z marvelovských filmů, která před nějakou dobou zveřejnila video proti vakcíně. To prý chtěla dostat mezi veřejnost hlavně proto, aby si všichni uvědomili, co si spolu s vakcínou vpravujeme do těla. Její příspěvek ale sklidil vlnu nevole.

Svou slabší chvilku si vybrala i bývalá královna popu Madonna, která na Instagramu také zveřejnila video plné konspiračních teorií, v nichž se mluví například o tom, že vakcína už byla dávno vyvinuta, jen byla určitou skupinou skrývána, aby bohatí zbohatli ještě víc a chudí krachovali. Instagram poté video označil jako nepravdivé a přesměroval uživatele na stránku, která lži vyvracela. Nakonec pak video úplně smazal.

Foto: Anwar Hadid, zdroj: Shutterstock

Další známou osobností, která se na téma vakcín vyjádřila negativně, byl i pilot Formule 1 Lewis Hamilton, jenž veřejnost naštval sdílením videa, v němž Bill Gates uklidňuje veřejnost ohledně vedlejších účinků vakcín a vyvrací konspirační teorie týkající se implantace mikročipů. Klip, který Hamilton sdílel, měl nadpis „Pamatuji si, když jsem řekl své první lži“ a měl nabádat fanoušky, aby údajným Gatesovým lžím nevěřili. Po negativních reakcích ale Hamilton příspěvek odstranil, vydal prohlášení, v němž Gatese pochválil, ale i přesto vyjádřil obavy z vedlejších účinků vakcíny.

Dalšími, kdo se svými fanoušky sdíleli dezinformace, byli například i John Cusack, Woody Harrelson a Wiz Khalifa, kteří spojovali koronavirus s technologií 5G. Naštěstí je ale stále většina tech, kteří se veřejnost snaží k očkování motivovat a dodávat tolik potřebnou sílu v těžkých časech.

Foto: Lewis Hamilton, zdroj: Shutterstock

spot_img

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Plovoucí města mají zabránit katastrofám. Co na ně říkáte vy?

Plovoucí města mají zabránit katastrofám. Co na ně říkáte vy?

Podle odborníků by v důsledku klimatických změn mělo být do roku 2050 zasaženo až devadesát procent světových pobřežních měst povodněmi a erozí, které vytěsní...

Trápí vás ekzémy na pokožce hlavy nebo padající a lámavé vlasy? Možná v noci děláte jednu z těchto chyb

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Ráno to tak ale mnohdy rozhodně nevypadá. Často se totiž budíme se...

Patrik a Petra Eliášovi: Zatím jsme nestrávili společný víkend bez dětí

Když se spojí intelektuálka se sportovcem, vznikne skvělá rodina. Občas dojde na vymezování hracího pole, nebo-li boj o místo...

Dnes oslavujeme mezinárodní den spodního prádla. Co o něm nejspíš nevíte?

Tanga, brazilky, bardotky, braletky, slipy i trenýrky. Dnes se oslavuje spodní prádlo ve všech svých podobách, střizích, velikostech a...
Zavří­t reklamu