Sobota, 8 května, 2021

Leonardo DiCaprio i filmová Barbarella. Proč má Jane Fonda o Gretu Thunberg strach?

Minulý týden plnily internet zprávy o setkání Leonarda DiCapria a Grety Thunberg. Hollywoodský mecenáš ale není jediný, kdo švédské aktivistce v posledních dnech vyjádřil podporu. Na adresu šestnáctileté ekologické bojovnice se rozpovídala i americká herečka a držitelka dvou Oscarů Jane Fonda. Právě filmová Barbarella je v posledních letech známá svými vášnivými protesty, ze kterých byla už několikrát odvedena v poutech.

 

Během své cesty napříč Kanadou a Amerikou se Greta Thunberg setkala i s populárním hercem Leonardem DiCapriem, který je v posledních dvou desetiletí jedním z nejvýraznějších bojovníků za záchranu planety. Vždyť jen jeho nadace, která působí od roku 1998, podpořila už více než 200 projektů zaměřených právě na ochranu životního prostředí. Hollywoodský gentleman spoluzaložil například i ekologickou organizaci Earth Alliance, jež vytvořila fond za záchranu amazonského deštného pralesa a sám do něj vložil několik milionů. Jelikož investování nemalých peněz do naší budoucnosti není DiCapriovi cizí a neustále podporuje zajímavé projekty, které chrání přírodu před katastrofickým scénářem a zároveň obnovují rovnováhu mezi ohroženými ekosystémy a komunitami, jeho setkání se šestnáctiletou ikonou bylo jen otázkou času.

Foto: Instagram

Vůdce naší doby

Že na DiCapria Greta zapůsobila, bylo jasné i z dlouhého příspěvku na jeho Instagramu. Pod společnou fotkou ji totiž herec označil jako vůdkyni dnešní doby, připomněl její odvahu čelit vysoce postaveným politikům i to, jak důležitá a cenná je role, kterou v dnešním světě představuje, nebo ozvěna, jež po jejích slovech zůstává. „Doufám, že Gretina slova konečně probudí lídry na celém světě a přesvědčí je, čas nečinnosti je u konce,“ řekl s tím, že se s teenagerkou, která zburcovala svět, budou nadále podporovat v naději, že se jim podaří zajistit lepší budoucnost pro planetu.

Jane Fonda v poutech

Leonardo DiCaprio ale rozhodně není jedinou osobností, která mnohými lidmi zesměšňovanou Gretu podporuje. Před pár dny se totiž k mladé Švédce vyjádřila také herečka, aktivistka a producentka Jane Fonda, jež už dříve proslula svým zapojením do mnoha politických kauz, jako když například veřejně kritizovala válku ve Vietnamu. Jednaosmdesátiletá revolucionářka, kterou můžete znát třeba jako vesmírnou krásku z filmu Barbarella nebo z fotografií v tisku, na nichž ji příslušníci policie odvádějí v poutech, je totiž také vášnivou bojovnicí za záchranu planety. Minulý měsíc ji strážníci zadrželi na klimatickém protestu ve Washingtonu spolu s dalšími patnácti aktivisty protestujícími před budovou Kapitolu, sídlem amerického Kongresu. To ale není zdaleka jediná událost, pomocí níž se Fonda snažila probudit vrcholné politiky k akci. V září totiž pronesla projev na klimatické demonstraci v Los Angeles a před třemi lety zase odjela na Den díkůvzdání do indiánské rezervace Standing Rock, kde protestovala proti výstavbě ropovodu Dakota Access Pipeline.

Strach o Gretu

Hvězda seriálu Grace a Frankie se nechala slyšet, že by se s Gretou co nejdříve velmi ráda setkala, protože právě ona byla inspirací jejího hnutí „Fire Drill Friday“, který pořádá týdenní demonstrace a vyjádřila také obrovskou hrdost na způsob, jakým mladá aktivistka hovoří o Aspergerově syndromu, jenž prý vnímá jako superschopnost. V rozhovoru pro BBC pak hvězda ze slavné herecké rodiny sdělila i své znepokojení nad tím, jaký dopad bude mít na šestnáctiletou studentku fakt, že se stala tváří hnutí za klimatické změny na celém světě a mnozí odpůrci je zesměšňují. „Ona ale naštěstí chápe, že pokud na ni slovně útočí, je to jen proto, že se snaží o změnu a lidi to děsí,” vyjádřila se Fonda, ale dodává, že se o ni stejně bojí a doufá, že se jednoho dne setkají.

Žádná bílá elita

Herečka, jež byla dlouhé roky považována za jeden z největších sexuálních symbolů, prý také věří, že dnešní mladí aktivisté jsou „chytřejší, strategičtější a politicky důvtipnější“, než když byla ona sama v jejich věku. „Je pro mě hlavně důležité, aby se na demonstracích objevovali lidé s různými barvami pleti, domorodci a mladí. Nemůže to být jen jakási bílá klimatická elita,” vyjádřila se hvězda, jíž prý protesty související s klimatickou krizí pomohli ve stavu její psychické pohody.

spot_img

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...
The Art Evening

The Art Evening představí novinky z různých oblastí umění. A to...

V luxusních prostorech KARE Design se sejdou zástupci prestižních značek ze světa fashion, design, art a beauty, aby představili svou nejnovějších kolekci. Večer s...

Jak prožít taneční extázi bez drog a alkoholu: Vyzkoušejte ecstatic dance

Není to zumba, hip-hop, balet ani klasická taneční party. Pro některé hraje roli duchovní rovina, jiní sází na emoční...

Rudo před očima: Co ještě nevíte o rtěnce ikonické barvy?

Rudá barva je odjakživa symbolem vášně, svůdnosti i elegance a v davu je téměř nepřehlédnutelná. Rudá rtěnka, jako základní...

Dejte si kávu bez výčitek. Ekologické kapsle myslí na vaše chutě i svědomí   

Také si každé ráno zpříjemňujete kávou připravovanou z kávové kapsle? A věděli jste, že odpad z nich se nedá...
Zavří­t reklamu