Čtvrtek, 6 října, 2022
spot_img

Praha se o víkendu roztančí a rozezpívá

Namasírujte lýtka na tanec a připravte ruce na potlesk! V pátek a sobotu při procházce hlavním městem uslyšíte muziku různých žánrů. V rámci pouličního festivalu Praha žije hudbou vystoupí i Aneta Langerová nebo Prago Union.

Po všeobecném útlumu kultura opět ožívá a vrací se také do ulic, kam podle organizátorů festivalu rozhodně patří. Stojí za ním nezisková společnost Nerudný fest, která podporuje mladé umělce a pořádá i další akce v městském prostoru, např. festival Mladí ladí jazz. Chce propojit kulturu s veřejností a ve spolupráci s městem i rezidenty dosáhnout lepších podmínek pro pouliční umělce – buskery.

Busking je obecně vystoupení na ulici, nejen hudební, ale třeba i divadelní. Ve světových metropolích má dlouhou tradici. Publikum v ulicích v začátcích své kariéry hledaly i takové hvězdy jako Edith Piaf, Bob Dylan nebo Ed Sheeran.

Praha opět žije hudbou

První tóny letošního ročníku se rozezní v pátek 3. června ve 14 hodin a hrát se bude až do sobotního večera. Na Letné „u Stalina“ budou DJs udržovat taneční dav i v noci. Žánrově pestrý program nabízí téměř třicítka stanovišť po celém městě. Potkáte tam začínající umělce i známé tváře. Na „Kulaťáku“ v Dejvicích vás rozhýbe swingová tančírna, u Palladia zazpívá Adam Mišík a na Staroměstském náměstí můžete narazit na Muchu nebo Prago Union.

Festival je zdarma, můžete ho však podpořit zakoupením virtuální vstupenky. A samozřejmě jsou vítané příspěvky vystupujícím do klobouku přímo na místě, jak bývá při pouličních produkcích dobrým zvykem.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. září

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

LUSTR zve na výstavu a dražbu protiválečných plakátů ukrajinských umělců

Ve čtvrtek startuje v Praze devátý ročník festivalu ilustrace a komiksu. V Kampusu Hybernská bude k vidění tvorba zavedených výtvarníků i mladých komiksových autorů.

Myšlením proti stresu i stárnutí. Co je to vůbec mindfulness?

Internet se hemží nabídkami kurzů mindfulness. K čemu a pro koho je tahle metoda vhodná? A jaké aplikace vám pomohou začít?

Umělkyně chce poukázat na plýtvání a tvoří působivá díla ze zvířecích kostí

Emma Witter tvoří nádherné vázy a do nich i jemné květiny. Na tom by nebylo nic zas až tak...

Nejedete do Varů? Vary přijdou až k vám do obýváku

Videa ze zákulisí, živé přenosy, ale taky přes pět set filmů – to všechno nabízí streamovací platforma Mezinárodního filmového...
Vychází 29. září

Roční předplatné WHAT + PRÉMIOVÉ PRODUKTY MIRACLETOX V HODNOTĚ 4600 Kč

Miracletox N°4 KIT SIGNATURE ROYAL
Minimalizuje viditelnost pórů a unavené pleti navrací svěží vzhled. Sada obsahuje 15 ml čisticí cleanser, 15 ml Essential Toner, 15 ml Feel Cream a 15 ml Lifting Fluid.

Miracletox Time Rewind Perfection Mask (4 ks)
Zajistěte si pevnější pleť s maskou, která pomáhá při zesvětlení pokožky a proti vráskám, hojí akné a poskytuje pokožce bohatý přísun výživy a energie! Tkanina – příze z mikrovlákna – stokrát tenčí než lidský vlas. Je ideální pro perfektní přilnavost a udržuje tlakové body na kůži konstantní. Určeno pro všechny typy pleti.

Zavří­t reklamu