Středa, 5 října, 2022
spot_img

Nemáte doma lesní roh? Hledají se dárci hudebních nástrojů pro děti

Někomu možná doma leží nevyužité hudební nástroje, které by udělaly radost dětem ze znevýhodněných rodin. Projekt Kdyby tisíc klarinetů, který chce plnit hudební přání, podpořili Jiří Suchý nebo David Koller.

Nadační fond Českého rozhlasu spustil v květnu benefiční projekt Kdyby tisíc klarinetů, který má za cíl propojovat děti toužící po hudebních nástrojích a lidi, kteří by nějaké nástroje mohli darovat. Princip je podobný jako u jiné akce nadačního fondu Ježíškova vnoučata. Děti nebo učitelé z uměleckých či základních a středních škol vytvoří v systému poptávku a budou čekat, zda se podaří najít dárce. Stejně tak mohou lidé či instituce nabízet nástroje, pro které se může najít využití jinde.

Původní myšlenkou bylo shánět instrumenty pro hudebně založené děti z Ukrajiny, které si k nám při útěku ze země všechno vzít nemohly. Projekt je ale nakonec otevřený všem dětem, které si třeba jinak nemohou dovolit pořídit klavír nebo jiný vysněný nástroj. Posiluje tak lásku k hudbě a prohlubování nadání u všech dětí bez rozdílu.

Jiří Suchý vyjádřil pojektu, který si vypůjčil název z jeho muzikálu, podporu. Pomoc přislíbili i další hudebníci jako David Koller nebo herečka a flétnistka Zdeňka Žádníková. Patronkou je zpěvačka Magdalena Kožená, jejíž nadační fond se zaměřuje na vyhledávání hudebních talentů a rozvoj základních uměleckých škol. Mezzosopranistka měla v dětství štěstí. Když rodiče viděli její zájem o hru na klavír, obětovali peníze, které šetřili na auto, a koupili jí pianino. Projekt Kdyby tisíc klarinetů má pomoct těm dětem, které takové štěstí nemají.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. září

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Fotografie moravských polí uspěla v mezinárodní konkurenci soutěže Earth Photo

Autorem snímku z Českého Toskánska je fotograf Daniel Franc, který letos uspěl také v soutěži Czech Nature Photo. Prohlédněte si oceněné fotografie v online galeriích.

Antipearle: Když moře dostane křídla

Do říše perlových šperků ANTIPEARLE přibyla nová živelná kolekce. Další zhmotnění dokonalosti mořského světa. Jmenuje se Ailes de mer...

Filmová studia a televize jdou společně do boje proti obtěžování a šikaně

BBC, HBO a další hercům mimo jiné slibují zajistit na place při erotických scénách koordinátory intimity. Herec Sean Bean přitom nedávno prohlásil, že takový koordinátor zabíjí atmosféru.

Amerika řeší duševní zdraví celebrit. Lidé chtějí svobodu pro zpěvačku Britney Spears a zesměšňují rappera Kanyeho Westa

Když rapper Kanye West ohlásil svou kandidaturu na amerického prezidenta, vzbudilo to velký povyk a vyvolalo řadu spekulací i...
Vychází 29. září

Roční předplatné WHAT + PRÉMIOVÉ PRODUKTY MIRACLETOX V HODNOTĚ 4600 Kč

Miracletox N°4 KIT SIGNATURE ROYAL
Minimalizuje viditelnost pórů a unavené pleti navrací svěží vzhled. Sada obsahuje 15 ml čisticí cleanser, 15 ml Essential Toner, 15 ml Feel Cream a 15 ml Lifting Fluid.

Miracletox Time Rewind Perfection Mask (4 ks)
Zajistěte si pevnější pleť s maskou, která pomáhá při zesvětlení pokožky a proti vráskám, hojí akné a poskytuje pokožce bohatý přísun výživy a energie! Tkanina – příze z mikrovlákna – stokrát tenčí než lidský vlas. Je ideální pro perfektní přilnavost a udržuje tlakové body na kůži konstantní. Určeno pro všechny typy pleti.

Zavří­t reklamu