Středa, 5 října, 2022
spot_img

Jane Goodall má vlastní panenku Barbie z recyklovaných materiálů

Britská bioložka a ochránkyně přírody se zařadila k dalším hrdinkám a inspirativním ženám, které oslavuje sběratelská edice Barbie. Plast na výrobu panenky pochází z oceánů.

Panenka byla představena k mezinárodnímu dni šimpanzů a také jako oslava 62. výročí od první výpravy Jane Goodall do Tanzanie. Barbie je vybavena dalekohledem a zápisníkem, stejně jako šestadvacetiletá Jane Goodall, když se v roce 1960 vydala z rodné Anglie do národního parku Gombe v Tanzanii studovat tamější šimpanzy v jejich přirozeném prostředí. Tehdy objevila, že si šimpanzi vyrábějí nástroje z klacíků. Do té doby panoval názor, že něco takového umějí pouze lidé. V krabici tedy nechybí ani plastová větvička a figurka šimpanze, kterého Jane Goodall v Tanzanii pojmenovala David Šedovous.

Inspirace k zájmu o přírodu

Autorem návrhu panenky je hlavní designér Barbie a dlouhodobý sběratel panenek Carlyle Nuera. Barbie Dr. Jane Goodall je součástí série Barbie Inspiring Women, která vzdává hold inspirativním ženám a hrdinkám své doby. Jsou to odvážné ženy, které riskovaly, měnily pravidla a vydláždily cestu generacím dívek, aby si mohly plnit své sny. Barbie oceňuje desítky let oddané práce, průlomového výzkumu a úspěchů, které Jane Goodall dosáhla jako odbornice na chování zvířat, aktivistka a ochránkyně přírody. V roce 1977 založila Institut Jane Goodall, který se zaměřuje na ochranu životního prostředí. Stala se Poslem míru OSN a obdržela mnoho ocenění, mj. Řád britského impéria.

„Po celou svou kariéru jsem chtěla inspirovat děti, aby byly zvídavé a objevovaly svět kolem sebe – stejně jako jsem to udělala já, když jsem před 62 lety poprvé odjela do Tanzanie,“ sdělila Jane Goodall v tiskové zprávě k uvedení panenky. „Doufám, že prostřednictvím partnerství s Barbie inspiruji další generaci ekologických lídrů, kteří se ke mně připojí při ochraně naší planety, a připomenu jim, že mohou být čímkoli a kdekoli – na hřišti, v laboratoři i u stolu.“

Panenka vznikla ve spolupráci Mattelu a Institutu Jane Goodall, foto: Mattel

Barbie z moře

Vedle poselství je důležitá i forma panenky. Plastové části jsou minimálně z 90 % vyrobeny z recyklovaného plastu. Jak Mattel uvádí v tiskové zprávě, plast byl sesbíraný v oceánech do 50 kilometrů od plavebních cest, kde neexistuje formální systém sběru odpadu. Panenka získala certifikát uhlíkové neutrality CarbonNeutral a výrobce kompenzoval uhlíkovou stopu investicí do projektů na zalesňování v Ghaně, Austrálii a Mississippi.

Mattel chce do roku 2030 u všech svých produktů a obalů používat recyklované, recyklovatelné nebo biologické plastové materiály. První udržitelnou panenkou vyrobenou z plastů sesbíraných v oceánu byla Barbie Loves the Ocean.

V sérii Barbie Inspiring Women už vznikly například panenky věnované bývalé první dámě USA Eleanor Roosevelt, malířce Fridě Kahlo, zpěvačce Elle Fitzgerald nebo černošské aktivistce Rose Parks.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. září

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

5 originálních umělkyň, které stojí za vaši pozornost

Představujeme vám kreativní ženy – osobnosti s nekonečnou fantazií, které pomůžou prohloubit váš vztah k umění. Vyprávěly nám o hledání inspirace a o nových začátcích.

Zara hlásí zelenou

Jedním z nejoblíbenějších fast fashion řetězců je bezesporu španělská značka Zara, která je zároveň největším světovým maloobchodním prodejcem módy....

Filip Krampla lepí nábytek lepidlem z rýže. A sklízí úspěchy

Student Filip Krampla si zatím jako jediný Čech osvojil tradiční japonskou techniku, která spočívá v používání ekologického lepidla vyrobeného...

Antipearle: Když moře dostane křídla

Do říše perlových šperků ANTIPEARLE přibyla nová živelná kolekce. Další zhmotnění dokonalosti mořského světa. Jmenuje se Ailes de mer...

Roční předplatné WHAT + PRÉMIOVÉ PRODUKTY MIRACLETOX V HODNOTĚ 4600 Kč

Miracletox N°4 KIT SIGNATURE ROYAL
Minimalizuje viditelnost pórů a unavené pleti navrací svěží vzhled. Sada obsahuje 15 ml čisticí cleanser, 15 ml Essential Toner, 15 ml Feel Cream a 15 ml Lifting Fluid.

Miracletox Time Rewind Perfection Mask (4 ks)
Zajistěte si pevnější pleť s maskou, která pomáhá při zesvětlení pokožky a proti vráskám, hojí akné a poskytuje pokožce bohatý přísun výživy a energie! Tkanina – příze z mikrovlákna – stokrát tenčí než lidský vlas. Je ideální pro perfektní přilnavost a udržuje tlakové body na kůži konstantní. Určeno pro všechny typy pleti.

Zavří­t reklamu