Středa, 5 října, 2022
spot_img

Časopis Raketa plný pozitivní inspirace (nejen) pro děti z Ukrajiny

Originální český časopis pro zvídavé děti chystá speciální číslo v ukrajinštině. Můžete podpořit jeho vydání, do konce sbírky ještě pár dní zbývá. Taky by se vám ukrajinská Raketa hodila? Napište si o ni, bude k dostání zdarma.

Od ledna 2015, kdy vyšla poprvé, si Raketa získala srdce mnoha dětí a jejich rodičů. Vedle hravosti a osobitého výtvarného zpracování má oproti jiným dětským časopisům výrazný benefit v tom, že je zcela bez reklam.

Vydavatelství Labyrint, které za Raketou stojí, má bohaté zkušenosti s dobročinností. Raketu posílá zdarma například dětem z pěstounských rodin. Když k nám začaly přicházet matky s dětmi z válkou zasažené Ukrajiny, napadlo vydavatele Joachima Dvořáka trochu jim u nás zpříjemnit život a rozveselit je a začal plánovat vydání Rakety v ukrajinštině.

Čeští i ukrajinští tvůrci dali dohromady 50 stran pozitivního obsahu pro děti ve věku přibližně od 5 do 12 let, součástí bude také ilustrovaný slovníček. Časopis bude hotový 10. června a je pro všechny zdarma. Jeho vydání můžete podpořit ve sbírce, do jejíhož konce zbývá ještě pár dní. Cílová částka už je téměř vybraná. Peníze, které budou navíc, Labyrint odešle do Kyjeva na podporu těch, jimž válka znemožnila činnost: časopisu pro děti Piznajko a nakladatelství Vydavnytsvo, které na Ukrajině vydává tvorbu českých umělců spjatých s Raketou. 

Titulní stranu chystaného speciálního čísla v ukrajinském jazyce vytvořila ilustrátorka Olga Shtonda. Foto: Raketa

Víte o nějakých dětech, kterým by se Raketa v ukrajinštině hodila? Neváhejte si o výtisky napsat na raketa@labyrint.net.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. září

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Antikonfliktní výstava: Umělci z Česka, Ukrajiny i Ruska společně pod jednou...

Jak válku vidí ruská média? A jak se změnil život Ukrajincům? Pražská galerie Ex Post nabízí i prostor k diskuzi lidem s rozdílnými postoji a názory.

5 přírodních produktů, díky kterým budete na slunci v bezpečí

Chystáte se k moři, rybníku nebo bazénu a nevíte, jakou kosmetiku si přibalit s sebou do tašky? O účincích...

Ekologické posilovny nemyslí jen na vytuněná těla a místo kalorií počítají watty

Termín udržitelnost se dere do popředí zájmu v mnoha oblastech. Móda, design, kosmetika, gastronomie. Teď se na lepší časy...

Hudebník Akon staví v Senegalu zelené solární město

Futuristické udržitelné místo, kde se bude platit kryptoměnou. To je projekt Akon City úspěšného amerického rappera a zpěváka Akona....
Vychází 29. září

Roční předplatné WHAT + PRÉMIOVÉ PRODUKTY MIRACLETOX V HODNOTĚ 4600 Kč

Miracletox N°4 KIT SIGNATURE ROYAL
Minimalizuje viditelnost pórů a unavené pleti navrací svěží vzhled. Sada obsahuje 15 ml čisticí cleanser, 15 ml Essential Toner, 15 ml Feel Cream a 15 ml Lifting Fluid.

Miracletox Time Rewind Perfection Mask (4 ks)
Zajistěte si pevnější pleť s maskou, která pomáhá při zesvětlení pokožky a proti vráskám, hojí akné a poskytuje pokožce bohatý přísun výživy a energie! Tkanina – příze z mikrovlákna – stokrát tenčí než lidský vlas. Je ideální pro perfektní přilnavost a udržuje tlakové body na kůži konstantní. Určeno pro všechny typy pleti.

Zavří­t reklamu