Domů LOVE PLANET 4 nejzajímavější zelené budovy světa

4 nejzajímavější zelené budovy světa

Kanceláře, hotely i luxusní rezidence jsou čím dál tím častěji zbarvené do zelena. U nás je jednou z ekologicky nejefektivnějších staveb administrativní budova Visionary, působivé jsou ale i objekty za hranicemi naší republiky. Nechte se vtáhnout do světa střech obrostlých rostlinami a inspirujte se klidem v těch nejkrásnějších městských zahradách. 

Je dokázáno, že zeleň ve městech pomáhá při léčbě depresí a přirozeně podporuje duševní pohodu člověka. Samozřejmě má pak také blahodárný vliv i na kvalitu života. Městské zahrady a lesy jsou tak stále populárnější, ať už se jedná o byty, kanceláře, hotely nebo restaurace. Lidé na nich oceňují především jejich udržitelný nádech a snahu minimalizovat dopad výstavby stále nových a nových budov na životní prostředí. Podívejte se na ty nejzajímavější z nich.

Toronto Tree Tower
Foto: Instagram

1. Toronto Tree Tower, Kanada

Toronto Tree Tower je dílem architekta Chrise Prechta a společnosti Penda. Tato působivá zelená rezidence je vyrobena ze dřeva a zdobí ji nádherné květiny i vzrostlé stromy na balkoně, pod jejichž stínem se můžete ukrývat při pití ledového koktejlu. Budova je vysoká dvaašedesát metrů a tvoří ji celkem osmnáct podlaží. V době, kdy ve městech dominuje ocel, beton a sklo, působí tato pokroková budova jako příjemný kontrast.

Park Royal Hotel Pickering
Foto: Instagram

2. Park Royal Hotel Pickering, Singapur

Firma WOHA, které je známá pro začleňování rozsáhlé zeleně do svých budov, vybudovala jednu z nejpozoruhodnějších zelených staveb s názvem Park Royal Hotel Pickering. Tento luxusní singapurský hotel s jedinečnou architekturou, vyvýšenými terasovitými zahrádkami, bazény a vodopády byl otevřen v roce 2013 a najdete v něm 376 pokojů. Páté patro je vyhrazené pro wellness radovánky, denní lázně, fitness centrum či restauraci a bar. Všudypřítomné zahrádky jsou navíc navrženy tak, aby byly soběstačné a spotřebovávaly minimální energii pomocí solárních panelů, pohybových senzorů nebo dešťové vody.

Off The Grind Office
Foto: Instagram

3. Off The Grid Office, Bukurešť

Off The Grid Office je budova známá jako exteriérový interiér. Podle jejího tvůrce Stefana Mantu má znázorňovat naši neustálou potřebu spojení s přírodou. I proto asi nenajdete na světě stavbu, která by vyzařovala větší klid. A ve které by práce byla doslova odpočinkem.  

Shilda
Foto: Instagram

4. Shilda Winery, Gruzie

Britská společnost X-architecture postavila v gruzínském Kakheti na rozloze 2000 metrů čtverečních vinařství Shilda. Podle historických pramenů je právě vinařská kultura v této oblasti velmi stará, což dokazují také archeologické artefakty. Není tak divu, že i Shilda se stala oblíbenou značkou na tamním trhu. Ekologicky řešená a udržitelná budova pak splývá s krajinou vinic tak dokonale, že vypadá, jako by byla jejich přímou součástí.

- Reklama -
Foodstylistka Denisa Bartošová

Foodstylistka Denisa Bartošová: Blogeři zkazili ceny na trhu

 Denisa Bartošová je jednou z žen, které pozvedávají jídlo na umělecký zážitek. Nejprve působila jako dekor stylistka pro časopisy a s foodstylisty...

Už znáte organickou společnost Beloved?

Milovaná značka. Tak by se dal přeložit název organické společnosti Beloved Alexandry Lyashko, která sází na přírodní a čisté...

Needo vyrábí designové pomůcky pro hendikepované. Jaký je příběh originální značky?

Eva Nemčková už nechtěla dál oblékat svou dceru trpící dětskou mozkovou obrnou do infantilních a nedůstojných doplňků,...

V prodejním pop-upu Tabule najdete vše pro stylové stolování

Stále vám v domácnosti chybí osobité nádobí, stylové dekorace nebo zajímavé doplňky? Tak si v sobotu 18....