Domů INTERVIEWS Adéla vzorců zbavená

Adéla vzorců zbavená

Je tak vtipná a pohotová, že by mohla být pro své hosty v talk show Trochu inak, ale i pro novináře, kteří zpovídají ji samotnou, noční můrou. Opak je pravdou. Moderátorka Adéla Vinczeová je pro obě skupiny požehnáním. Lidi, se kterými rozmlouvá, zbavuje trémy a sama odpoví na jakoukoli otázku. Žádná pro ni totiž není tabu. 

Co vás dokáže rozesmát?

Všechno, co vybočí ze standardu, ale přitom to nikomu neubližuje. Vedla se mnou do rozhlasu rozhovor Tereza Kostková, chtěla jsem mluvit o svém tchánovi, a místo otec mého manžela jsem řekla manžel mého otce. A ona na to, že jsem si to asi popletla, odpověděla jsem, že ne, že můj otec je gay a právě uzavřel manželství. Připadalo mi to najednou velmi vtipné, ta představa, že jde můj otec s pravdou ven a celé to vzešlo z nečekaného  omylu. Tak jsem mu hned po vysílání napsala, že je v Čechách za gaye, a on se tomu zasmál. Rozesměje mě něco nepředvídatelného. Mám velmi ráda seriál Přátelé, i když byla po něm kupa dalších, pro mě zůstává nepřekonaný ve své jednoduchosti a trefnosti. Třeba tenhle dialog s Phoebe: Moje babička pekla nejlepší koláče, my teď pečeme podle jejího receptu a jestli se zezdola dívá, tak je určitě spokojená. Jak zezdola? Ona byla velmi špatný člověk, takže je určitě v pekle. To bylo v kontextu s babičkou velmi nečekané, vždy mluvíme automaticky o tom, jak se na nás někdo dívá shora.

Manžel má stejný smysl pro humor?

Myslím, že ano, směje se stejným věcem, to je důležité, abychom si nemuseli nic vysvětlovat. On občas navíc přejde do takového šílenějšího fyzického provedení humoru, až bláznění. Třeba ke mně zezadu přiskočí a přetáhne mi tričko přes hlavu.

Takže ze všech stran dobrá škola. Jste také velmi pohotová a působíte jistě. Stane se někdy, že vypadnete z role nebo máte okno? 

To se stává lidem v rozhovorech běžně, i když třeba jen mluvíte s kamarádem. V jedné sekundě vím, na co se chci zeptat, protože reaguju na to, co druhý říká, ale ve druhé sekundě to zapomenu. Já to na rovinu přiznám, protože začít to kamuflovat může být mnohem horší. Řeknu, skočíme k jinému tématu. Vnímám to jako zásah shora, ještě jsem se na to možná neměla zeptat.

Jsou věci, na které se nerada ptáte, přestože víte, že to lidi sice zajímá, ale vy sama to považujete za velký zásah do soukromí? 

Zjistila jsem, že když se člověk cítí v pohodě a mluvíme třeba dvacet minut, dostaneme se na stejnou vlnu. Pokud se se mnou cítí bezpečně, můžu mu dát i otázku, kterou bych se před těmi dvaceti minutami netroufla položit. Tím pádem se nemusím ptát, jestli něco je, nebo není OK. Otevřenost je fajn, proto se snažím o nadlehčený tón, lidé se uvolní, takže nemusím spekulovat, jestli překračuju nějaké hranice. Ty se vyvíjejí a určují celkem přirozeně během rozhovoru.

Existují otázky, na které nechcete odpovídat vy, protože vás třeba štvou?

Nemám takové. Právě jsem se zamýšlela nad tím, že někteří novináři ze slušnosti obcházejí témata, která druhé zajímají a bylo by dobré je otevřít. Jsou to taková, o kterých lidi mluvit nechějí, protože jsou citlivá. Já si naopak myslím, že je to užitečné.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6ltUGbA2iSI&app=desktop

Fyzioterapeut Tomáš Rychnovský: V dnešní době se slabost nenosí

Proč stavíme štěstí na absurditách, jak špatná výchova dětí ovlivňuje jejich tělesné funkce v dospělosti a z jakého důvodu lidská mysl neumí dlouhodobě prožívat...

Sjednotitelka Emma Smetana

Svou dceru pojmenovala Lennon, pořádala charitativní bazar, vystudovala dvě vysoké školy a říká o sobě, že vyrostla v bublině, která by nikdy...

Emancipace v architektuře. Jaká byla úloha a obraz žen během posledních dvou století?

Asi nejznámější dámou, která posouvala hranice architektury byla rodačka z Iráku Zara Hadid, která jako první žena...

Umělá inteligence od Google pomáhá s ochranou zvířat

Rozpoznat prakticky okamžitě stovky druhů živočichů ukrytých hluboko v pralesích, sdílet statisíce fotografií a pomáhat tím se vzděláváním veřejnosti ...

V italské vesničce se odpadky mění na působivé modely

Frasso Sabino je malebná italská vesnička, v níž se většina obyvatel nadchla pro vyrábění oblečení a doplňků z odpadků...