Úterý, 7 února, 2023

Nová kampaň Gucci v kulisách filmů 2001: Vesmírná odysea nebo Osvícení

Kreativní ředitel Alessandro Michele je velkým milovníkem filmu a modely pro nadcházející sezónu zasadil do ikonických filmů Stanleyho Kubricka.

Alessandro Michele nastoupil na pozici kreativního ředitele módního domu Gucci v roce 2015. Od té doby plní kolekce popkulturními a historickými odkazy. Při přípravě kolekce podzim/zima 2022 s názvem Ecquisite překvapil spojením se značkou Adidas a vlny módních vod rozvířila i následná kampaň, která vzdává hold vizionářskému režisérovi Stanleymu Kubrickovi. Za objektivem stálo tvůrčí duo Mert Alaş a Marcus Piggott.

Jako skutečný film

„Měl jsem v úmyslu umístit kolekci do ikonických Kubrickových scén. Moje oblečení organicky existuje v jeho světě, zároveň působí zcela odcizeně. Je to má pocta kinematografii a jednomu z nejoriginálnějších mistrů,“ sdělil Alessandro Michele v rozhovoru pro britskou verzi Vogue. Prozradil, že jeho nejoblíbenějším obrazem jsou šaty Adidas zasazené v historických kulisách snímku Barry Lyndon.

Z Kubrickovy tvorby si vybral celkem pět známých snímků různých žánrů s výrazným vizuálem. Kromě Barryho Lyndona z roku 1975 to jsou sci-fi 2001: Vesmírná odysea (1968), kontroverzní drama Mechanický pomeranč (1971), mrazivý horor Osvícení (1980) a erotický thriller Spalující touha (1999).

Scény z filmů precizně zrekonstruoval scénograf Gideon Ponte, o repliky filmových oděvů se postaraly kostýmní výtvarnice Milena Canonero a Charlotte Walter. „Bylo mi potěšením spolupracovat se všemi těmi neuvěřitelnými lidmi, především na kostýmech s Milenou Canonero, která je ještě zapálenější než já. Byla to radost, protože má za sebou dlouholetou spolupráci s Kubrickem, což je neuvěřitelné. Abyste projekt jako tento uvedli v život, musíte spolupracovat s těmi nejlepšími,“ řekl Alessandro Michele. Velmi záležet si dal také na castingu, aby vybraní modelové typově odpovídali hercům a do scén hladce zapadli. „Bylo to téměř jako dělat skutečný film,“ dodal pro Vogue.

Vychází 31. ledna

Obložení z kapot aut a trubky z košťat. Prostor Sparks je...

Brusel má nové místo pro co-working či konference Sparks Meeting s jedenácti rozmanitými prostory, eventovou halou a jedním divadelním sálem. Do původní art decové budovy architekti vnesli také dávku brutalismu, ale v aktualizovaném složení.

Královna českého šperku sbírá materiál pro svou práci na zahradě i...

Dana Bezděková krásu spatřuje ve všem. V lámajících se slunečních paprscích, v kamenech, ve vesmíru, v technologiích, vidí ji ale i v zrezlých trubkách a do šperku dokáže vložit i jedovatou rtuť.

Vánoční dárky od A do Z: tipy na dárky pro každého

Z jako zlaté prasátko... Máme pro vás dárkovou abecedu - každé písmeno přináší nápad, co zabalit letos pod stromeček.

Muzeum Ordrupgaard skrývá „velrybu“ od Zahy Hadid i dům designéra Finna Juhla

Až se ve vašem cestovatelském plánu objeví dánská Kodaň, vyčleňte si půlden navíc. Tedy v případě, že vás zajímají francouzský impresionismus, severská modernistická architektura a design nebo současné stavitelství a jeho hvězdy jako Zaha Hadid či Snøhetta. 

Češka tvořící pro Coldplay, Metallica s krví nebo drahý banán od Warhola

Jsou alba, která potěší nejen váš sluch, ale i oko. Jak to dopadlo, když známí hudebníci oslovili ke spolupráci na přebalech svých desek originální umělce?
Zavří­t reklamu