Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Menstruační kalhotky pro každou postavu: brazilky, nohavičky, nebo s krajkou?

Wake Up, Kick Ass! To je heslo svěží veganské britské značky menstruačních kalhotek a plavek Wuka, která právě přichází na český trh. Ještě žádné kalhotky tohoto typu nemáte? Tady si určitě vyberete.

Ženský start-up Wuka byl v roce 2017 prvním výrobcem opakovaně použitelných a nepropustných kalhotek ve Velké Británii. Teď konečně přichází i k nám. Co nabízí?

Kalhotky pro všechny příležitosti

Několik typů a střihů kalhotek se čtyřmi stupni savosti. Kalhotky se dají používat jak při menstruaci, tak při inkontinenci. Široký a vysoký klínek zadrží všechny tekutiny. U verze Bacisc Hipster je vysoce savá vrstva prodloužená ve směru dopředu a v zadní části vede až k pasu, proto je tento typ skvělý na noc.

Který střih vás zaujal? Foto: Wuka

Všechny modely kalhotek jsou veganské a vyrobené z udržitelných materiálů, jako jsou tencel, biobavlna nebo recyklovaný nylon. Neobsahují perfluorované a polyfluorované látky (PFAS). Savá vrstva je tvořena různými materiály podle savosti a nepropustná vrstva je z termoplastického polyueretanu. Tento udržitelný polyuretan se během pěti až šesti let rozpadne.

Menstruační plavky

Hitem letošního léta jsou menstruační plavky. Při slabší menstruaci si je bez obav můžete obléct na plavání nebo vodní sporty, při silnějším krvácení výrobce doporučuje doplnit plavky tamponem či menstruačním kalíškem. Plavky Wuka jsou tak tenké, že si je můžete obléknout i pod normální plavky. Vybrat si můžete dva typy v černé barvě: bikiny a jednodílné plavky s vyztuženými košíčky. Vnější tkanina je vodoodpudivá.

Opravdu se nemusíte bát s nimi jít do vody. Savá vrstva u bikin pojme dle výrobce cca 10 ml krve, což odpovídá zhruba savosti dvou tamponů. U jednodílných plavek je to dokonce 15 ml, tedy asi tři tampony.

Kalhotky a plavky Wuka jsou navržené ve Velké Británii a vyrábějí se v Číně, v továrně, provozované třemi sestrami, která prošla auditem na férové pracovní podmínky a je držitelem certifikace GOTS a BCI.

Ceny kalhotek se pohybují od 369 Kč, bikiny stojí 759 Kč a jednodílné plavky 1490 Kč.

Jak pečovat o menstruační kalhotky a plavky

Po použití je propláchněte ve studené vodě, aby se vymyla krev. Lze je prát v pračce. Volte program s nižší teplotou vody a použijte tekutý gel bez aviváže. Poté je nechte volně schnout na vzduchu. Do sušičky menstruační kalhotky nepatří.

Více info: Maluna.cz

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Nejen labutě, ale i dravci, zajíci a veverky na smíchovské náplavce

Venkovní výstava fotografií na Hořejším nábřeží připomene činnost pražské záchranné stanice, která letos slaví desetileté výročí.

Budíte se uprostřed noci? Po přečtení článku pochopíte proč

Dřív bývalo naprosto běžné, že jsme si noční spánek dělili na dvě směny. Jakmile jsme se to odnaučili, objevil se nový problém: nespavost.

Vyzkoušejte lahodný bezinkový tart s květy

Odhalte tajemství jedlých květů, které nám příroda a květinové farmy nabízejí. Jejich široká škála chutí a vůní je totiž...

Veganka na útěku: Měla luxusní restauraci, pak přišla o peníze i pověst kvůli muži z internetu

Slíbil jí, že zajistí jejímu psovi nesmrtelnost, a ona zpronevěřila dva miliony dolarů a chtěla s ním uprchnout. Tohle...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu