Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Pojďte si zaběhat, pomůžete tím sobě i nemocným dětem

  • Startuje další ročník běžecké výzvy Adventní běhání, která mění naběhané kilometry na peníze pro handicapované děti. Přidat se může úplně každý.

„U nás je jedno, jestli někdo běhá ultramaraton v tempu tři minuty na kilák, nebo jestli se někdo poprvé zvednul z gauče a vyběhnul,“ řekla nám loni v rozhovoru zakladatelka projektu Adventní běhání manažerka Babeta Schneiderová.

Začalo to před osmi lety běžeckou skupinkou pro pár jejích přátel, loni už s nimi běhalo přes osm tisíc lidí z celé republiky. Podstatou akce je jít si zaběhat každý den od 1. do 25. prosince, ať už společně ve skupinách s dalšími účastníky, nebo i samostatně. Kdekoli, jakkoli rychle a stačí vydržet 30 minut, aby se běh započítal. Pokud ještě nemáte, založte si ve sportovní aplikaci Strava profil, přidejte se na Facebooku do skupiny Adventní běhání a můžete začít běháním vydělávat peníze pro děti.

Letos se vybírají finance na pomoc osmileté Nelince s dětskou mozkovou obrnou a spasticitou svalů a kloubů na nohách. Do pěstounské péče si ji vzali prarodiče, když ji její matka chtěla umístit do ústavu. Nelince chtějí účastníci Adventního běhání pořídit speciální ortézy na nohy, aby přestala mít úporné bolesti způsobené vypadáváním kyčlí. Pomáhat se bude také Jáchymovi, který jako jedno z pouze 12 dětí na světě trpí nově vzniklou genetickou vadou, jež dosud nemá žádný název. Jeho maminka potřebuje financovat rekonstrukci bydlení, aby bylo pro Jáchyma vhodné. Pětileté Natálce chtějí běžci pořídit speciální kočárek, Šimonovi a Mikulášovi by rádi zaplatili roční neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Peníze se získávají několika způsoby. Přispívat mohou sami běžci, další peníze přicházejí od dárců a firemních sponzorů a třetí cesta je charitativní pop-up obchůdek, který bude otevřený v době od 15. listopadu do 23. prosince v pražské pasáži Broadway (Na Příkopě 31). Seženete tam třeba vánoční hrníčky, ponožky nebo trička. Padesátikoruna z každého prodaného kousku pak jde na pomoc dětem.

„Pro nás všechny advenťáky, jak si mezi sebou říkáme, je lepší život handicapovaných tou
nejlepší odměnou. Přidejte se k nám letos taky a zažijte ten pocit s námi. Navíc poznáte nové lidi, zlepšíte si fyzičku a cukroví vám pak bude chutnat ještě lépe,“ říká Babeta Schneiderová.

 

Vychází 31. ledna

Jak se nebát udělat krok kupředu a proč je pro nás...

Doprava, nebo doleva? Černá, nebo červená? Zůstat, nebo odejít? Pomůžeme vám usnadnit si proces rozhodování, ať už jsou to malá, všední rozhodování, nebo ta zásadní, která mohou úplně změnit život.

Konec hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem!

Často slýcháme frázi, že práce a život by měly být v rovnováze. Je tu ale problém: tato fráze sama o sobě postrádá smysl. Jak vše vzájemně propojit a nehledat v tom konflikt?

6 rad, jak vyzrát na podzimní úzkosti

Smutek, nervozita, podrážděnost, úbytek energie i přemýšlení o tom, zda se váš život ubírá tím správným směrem. To jsou...

Do práce na kole: Netvrdněte v kolonách a přihlaste se do výzvy! Počítá se i chůze nebo skejt

Zlepší vám to fyzičku i náladu, stmelí pracovní kolektiv, pomůžete životnímu prostředí a můžete i něco vyhrát. Registrace do květnové výzvy Do práce na kole je pro velký zájem prodloužena až do neděle.

Zlozvyky jako klíč ke štěstí: Co vše vám může pomoci žít spokojenější život

Životní štěstí asi patřit mezi základní přání každého z nás. Jak si ke spokojenějším chvilkám trošku pomoci? Vyzkoušejte několik...
Zavří­t reklamu