Pátek, 9 června, 2023
spot_img

Adam Ondra a Jo Nesbø: Co mají společného?

Úspěšný český sportovec a úspěšný norský spisovatel se setkali pod Pálavou. Podívejte se na video z jejich společného horolezeckého zážitku.

V říjnu měl v kinech premiéru celovečerní dokument Jana Šimánka a Petra Záruby s názvem Adam Ondra: Posunout hranice, který sledoval Adamovu přípravu na olympiádu v Tokyu a celkové nasazení a píli, s jakou zdolává horolezecké mety.

Teď Adam Ondra zveřejnil další, menší „film“ pro příznivce lezení.

„Měl jsem to potěšení si zalézt s Joem Nesbø, vynikajícím spisovatelem, který začal lézt teprve před deseti lety a ve svých šedesáti letech je velmi blízko dosažení 8a! Jo je jeden z těch kluků, se kterými se od prvního slova cítíte velmi dobře, a Jo je taky skvělým příkladem toho, že můžete být totální blázen do lezení, a přesto veleúspěšný v úplně jiné kariéře,“ napsal Adam na Facebook k videu.

V něm brněnský rodák představuje slavnému autorovi detektivek pálavské vápencové skály, které se rozhodnou zdolat. Společně absolvují rozehřívací cvičení, pak se vydávají na vrchol a vyprávějí o svých horolezeckých zkušenostech a přístupu. Pro Nesba to bylo první vícedélkové lezení se zastávkami.

 

Vychází 29. května

Vyzkoušejte lahodný bezinkový tart s květy

Odhalte tajemství jedlých květů, které nám příroda a květinové farmy nabízejí. Jejich široká škála chutí a vůní je totiž strhující a inspirující. Může se...

Originální velikonoční dort podle blogu Na skok v kuchyni

Že se letos Velikonoce asi ani vzdáleně nebudou podobat těm minulým, je už jasné. Občas ale změna nemusí být špatná. Alespoň v kuchyni. Pojměte...

Královna českého šperku sbírá materiál pro svou práci na zahradě i na smetištích

Dana Bezděková krásu spatřuje ve všem. V lámajících se slunečních paprscích, v kamenech, ve vesmíru, v technologiích, vidí ji ale i v zrezlých trubkách a do šperku dokáže vložit i jedovatou rtuť.

Víte, kdo šije vaše oblečení? Podívejte se, jak uspěly velké módní značky v žebříčku transparentnosti

Víte, kdo šije oblečení, které nosíte, nebo kde se na ten stylový letní top shání materiál? A jak moc...

Piargy: Film o postavení žen na venkově v 30. letech je tematicky stále aktuální

Do kin přichází oceňovaný mysteriozní snímek „o lásce, vášni a naději“ ze slovenské vesnice Piargy, jež žila v hříchu a jednoho dne zmizela z povrchu zemského. Naplnilo se proroctví staré vědmy?
Zavří­t reklamu