Středa, 5 října, 2022
spot_img

Trvalá ondulace vlasů hlásí velký comeback

Dokáže vlasům dodat objem, tvar a lze s nimi pak i snadněji pracovat. Nezničí to vlasy? Jak se pak upravují a může „novou“ trvalou nosit každý?

Když jsem nedávno byla u svojí kadeřnice, která si mění účes téměř každý týden, nemohla jsem si nevšimnout, že její jindy rovné vlasy se zvlnily. Hříva dostala objem, vlny vypadaly, jako by se tak už narodila. „Školím trvalou, tak jsem ji chtěla vyzkoušet i na sobě,“ odpovídala Linda Žáková, kadeřnice a školitelka značky Paul Mitchell, na moje zvídavé dotazy.

V čem je to dnes jiné?

„Ve všem! To je právě to – všichni máme stejnou asociaci. Když se řekne trvalá, každý hned vidí berana nebo pudla královského. Trvalá ondulace je o změně struktury vlasu a to, jak moc, o tom rozhodujeme my, kadeřníci. Dneska se trvalou dá pouze zvednout objem, přinutit vlasový vír, aby mě netrápil, nebo jen dodat texturu,“ vysvětluje Linda Žáková.

Podle další vlasové odbornice Kláry Doležalové z oolaboo je rozdíl v nové metodě, také především ve stylu natočení vlasu a v otevřené mysli kadeřníka. „Pokud ji má zavřenou, je samozřejmě možné ‚retro‘ trvalou vyšvihnout i dnes. Především jde ale o konzultaci výsledného efektu. Styl a směr natočení či velikost pramenů a natáček mohou na vlasech vykouzlit buď krásné objemné vlny, či prstýnky.“

Pro koho se trvalá hodí?

Podle Lindy Žákové se trvalá hodí ke každé ženě. „Díky tomu, že preparace, která má za úkol změnit strukturu vlasů, je šetrnější než v devadesátkách, nemusíme se jí vůbec bát. Jen tedy všeho s mírou a nedoporučuji tuto metodu platinovým blondýnkám, jejichž struktura vlasu je už tak odbarvováním hodně narušená.“ Trvalou dnes velmi ocení ženy s opravdu jemnými vlasy, které jim doslova „leží na hlavě“. „U takových vlasů i po vyfoukání a kulmování není po pár minutách po objemu ani památka. Zkrátka se ztrácí. Po trvalé vlas mnohem lépe přijímá tvar a celkově je styling trvanlivější. A o to nám jde,“ doplňuje Žáková.

Jak o vlasy po trvalé pečovat?

Je nutné mít na paměti, že trvalá preparace je zásahem do struktury vlasu a také kompletním přestavěním jeho základu. „A tak není možné, aby vlasy zůstaly ve stejné kvalitě. Proto je nadmíru důležité poučení od kadeřníka o správné následné péči s doporučením kvalitních produktů přímo stavěných na míru vašich vlasů, aby pak netrpěly,“ vysvětluje Klára Doležalová.

Linda Žáková k vlasům po této proceduře přistupuje jako k přirozeně vlnitým, jen s tím rozdílem, že takové vlasy primárně vyžadují hydratační péči, kdežto ztrvalenému vlasu
dělá dobře péče proteinová. „Optimálně by vám péči měl vybrat kadeřník dle kondice vašich vlasů. Co se týče stylingu, záleží, v čem se cítíte dobře. Vlasy lze vyfoukat do vln pomocí fénu a kartáče nebo použít difuzér. Produkty by měly být pečující a mít funkci anti-frizz,“ dodává Linda Žáková.

Jak často se má proces opakovat?

Trvalá, jak už název napovídá, je na trvalo, tedy dokud neodroste. Většinou se doplňuje jednou za rok. Záleží na stavu vlasů a celkovém posudku kadeřníka. Co ale dělat, když nás po nějaké době účes přestane bavit? „Je to jako u permanentní barvy ve vlasech – prostě musí z vlasů odrůst. Vždy je proto důležité o stylu trvalé a o následném efektu předem mluvit a pořádně to probrat s kadeřníkem.

Po „zákroku“ je vlasy možné upravovat mnoha způsoby: např. foukáním přes kartáče různých rozměrů, narovnávat nebo natáčet je pomocí žehličky či kulmy nebo je namačkat se stylingem pro chtěný výsledný efekt. Vlasy je možné také namáčet a tvarovat pomocí prstů do tzv. twistu a pak je vysušit přes difuzér.

Bude se vám hodit:

Maska na poškozené vlasy

Maska Feed Repair & Dry Rescue je na olejové bázi a obsahuje výtažek z lišky obecné. Vlasy vyživuje, ozdravuje a udržuje je lesklé. Zlepšuje také jejich ochranu před mechanickým a tepelným poškozením. Více info: biooo.cz

Hloubkově čisticí šampon

Unisex Hydrating Shampoo od Bouclème je perfektní volba pro jemné vlasy a větší vlny. Díky nízké pěnivosti je ideální pro časté použití, aniž by vlasovu pokožku a vlasy vysušoval. Lze jej také použít pro hloubkové čištění mezi mytími. Více info: vivantis.cz

Profesionální styling

Speciální stylingový produkt Invisiblewear dotváří nádhernou, nedbalou definici vlasů s přirozeným finišem. Více info: paulmitchell.cz

Hydratační maska na vlasy

Intense hydrating algae mask obsahuje quinoový protein, výtažky z mořských řas a chaluh. Vlasy intenzivně hydratuje a chrání je před další dehydratací. Dělá je pružnými a snadno ovladatelnými. Více info: oolaboo.cz

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. září

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Je přírodní parfém lepší než klasický? A může vůně uškodit?

Stejně pečlivě jako studujeme složení potravin, zkoumáme kosmetiku. Jsme hrdí na své krémy a make-upy, které nezatěžují zdraví ani planetu. Ale co oblíbený parfém, který sice krásně voní, ale je plný chemie?

České Švýcarsko není jen Pravčická brána, říká autorka knižního průvodce po národním parku

Lidé ruší pobyty v požárem dotčeném národním parku, lokalit, kam se dá bezpečně jet, je ale stále dost. „České Švýcarsko není jedno velké spáleniště a nesmrdí,“ napsala na Facebook svého cestovatelského blogu S dětmi v báglu Jana Červenková.

Menstruační plavky = léto v pohodě. Moment, cože? Ano, menstruační plavky!

Zní vám to divně? Herečka Alena Doláková, plus size modelka Natálie Debnárová a další ženy, které se sešly při...

Nejzelenější evropská města: Prozkoumejte metropole, které myslí na budoucnost

Ačkoliv města zabírají pouhá dvě procenta zemského povrchu, žije v nich celá polovina lidí světa a planeta tady dostává...

Roční předplatné WHAT + PRÉMIOVÉ PRODUKTY MIRACLETOX V HODNOTĚ 4600 Kč

Miracletox N°4 KIT SIGNATURE ROYAL
Minimalizuje viditelnost pórů a unavené pleti navrací svěží vzhled. Sada obsahuje 15 ml čisticí cleanser, 15 ml Essential Toner, 15 ml Feel Cream a 15 ml Lifting Fluid.

Miracletox Time Rewind Perfection Mask (4 ks)
Zajistěte si pevnější pleť s maskou, která pomáhá při zesvětlení pokožky a proti vráskám, hojí akné a poskytuje pokožce bohatý přísun výživy a energie! Tkanina – příze z mikrovlákna – stokrát tenčí než lidský vlas. Je ideální pro perfektní přilnavost a udržuje tlakové body na kůži konstantní. Určeno pro všechny typy pleti.

Zavří­t reklamu