Domů BEAUTY Nože patří do kuchyně aneb Přirozené metody faceliftingu

Nože patří do kuchyně aneb Přirozené metody faceliftingu

Existuje pár metod, jak vypadat skvěle, i když vám už není dvacet (ani třicet). Zkuste pozastavit invazivní a bolestivé zákroky a vyzkoušejte „jiné“ masáže a metody faceliftingu, jsou prověřené jogínkami i osobnostmi ze světa filmu a divadla.

Honba za krásou a mládím, neustálý tlak společnosti i médií na dokonalý vzhled může být až zničující. Dveře estetických a plastických klinik se netrhnou. Jednou zkusíte, výsledek je krásný, a pak je to jako droga. Jenže jaký je výsledek? Strnulá tvář bez výrazu, „přefouknuté“ rty, bez schopnosti přirozeného úsměvu a uniformní vzhled plastové barbíny.

Jiná cesta

Iveta Pecháčková je ve světě krásy jako doma. Vlastní estetické centrum, avšak po klasické cestě invazivních zákroků tady již pár let pracují úplně jinak. Když se na Ivetu podíváte, její obličej i pleť přímo září, a to bez kapky make-upu. Nevěřili byste, že již přesáhla padesátku. Tajemstvím jejího přirozeného vzhledu jsou obličejová jóga a speciální masáže. „Vidím, jak stále více žen ve svém životě směřují k přirozenosti. Chtějí pro sebe něco zdravého udělat, ať už se jedná o kvalitu potravin, nebo o to, jakou kosmetiku používají. Trendem není udělat rychlou radikální změnu, ale měnit svůj vzhled postupně k lepšímu,“ říká odbornice. Podle ní se dá i „naskočit už do rozjetého vlaku“. Tedy existují takové metody, které vylepší vzhled, i když už čas a nesprávná péče zanechaly na vzhledu svoje stopy.

Jak cvičit obličej

Naše tvář vypadá jednoduše, ale je složena z velkého množství svalů, i ty časem začínají ochabovat nebo můžou fungovat tak, že některé jsou aktivnější a jiné nepracují. Vznikají tak dysbalance. Iveta Pecháčková začala o anti-agingu časem přemýšlet jinak. „Není to nic světoborného a znaly to už naše babičky. Pamatuji si, jak ta moje pravidelně, každý večer před zrcadlem, cvičila podle paní Knoblochové, zakladatelky Dermacolu, obličejovou gymnastiku. Vypadalo legračně – když dramaticky vyslovovala samohlásky A, E, I, O, U.” Iveta šla v tomto oboru do hloubky a začala se seznamovat s nejrůznějšími metodami, například s rehabilitací obličeje po obrně či face jógou Japonky Fumiko, která dokáže díky cvičení s tváří divy. Cvičení obličejových svalů se věnuje na svém webu zacvictesvraskami.cz.

Čti mi z tváře

V obličeji se značí náš život. Emoce, ale také to, jak žijeme. Je to takové mapa. „Je důležité uvědomit si, že to, jak vypadáme, je také odrazem našeho psychického rozpoložení. Není možné vzhled oddělit od emocí. Když jsme v napětí, máme stres, tak se to projevuje v obličejových svalech. Jsou strnulé, jakoby v křeči. Proto je důležité pracovat také s psychikou. Umět relaxovat, odpočinout si,“ radí Iveta. Pokud chcete s obličejovou jógou začít, buďte trpěliví, je to stejné jako s jakýmkoliv jiným cvičením či tréninkem. Nic nejde hned. Aby byl výsledek patrný, je potřeba tvář cvičit třikrát denně po dobu aspoň třiceti dní. Každý jsme jiní a každý obličej je unikátní. Proto je velmi důležitá prvotní konzultace s odborníkem. Face instruktorů je spousta, jenže který je ten správný? Podle Ivety Pecháčkové je důležité sledovat historii člověka a jeho studium. Určitě nestačí jeden víkendový kurz. Ptejte se, dejte na doporučení. Odborník by vám poté měl sestavit program na míru.

Omlazující síla kamenů

Velmi oblíbenou metodou jsou masáže pleti speciálními válečky (face rollery) nebo destičkami z minerálů. Už samotný kámen (nejčastěji se používají růženín, jadeit, křišťál nebo ametyst) má vliv na pleť a psychické rozpoložení. Je to čas, kdy se věnujete sama sobě, a díky masírování dochází k lepšímu vstřebání pečujících látek, masáží se uvolňuje z obličeje napětí a dochází k regenerování obličejových svalů. Polodrahokamy chladí, takže výborně pomáhají s otoky okolo očí a celkově osvěžují.

Černá, nebo bílá?

Samozřejmě že nic ale není samospásné a je potřeba stát nohama na zemi. Cvičení obličeje a speciální masážní metody pomůžou, ale ne úplně od všeho. Když máte například velmi povislá oční víčka, tyto jemné metody už nepomůžou a neobejdete se bez chirurgického zákroku. Zejména po padesátce jsou změny v našem vzhledu velmi rapidní. Dochází k velkým hormonálním výkyvům, a to se projevuje také na vzhledu pleti. Proto na nic nečekejte a začněte s cvičením obličeje co nejdřív. Z vrásek si ale hlavně nedělejte zbytečné vrásky.

Konec rozpraskané kůži. Jak o sebe v zimě pečovat?

Jakmile se teploty začnou pohybovat pod nulou, vaše rty, ruce, tváře i paty pokryjí větší či menší prasklinky. Připadá vám tento scénář povědomý? Nezoufejte,...

Využijte síly svého nitra během lunárního cyklu. Poradíme, jak na to

Uvnitř ženského těla se ukrývá zakódovaná moc a schopnosti, které se během měsíčního cyklu mění. Proměňuje se náš zrak, sluch, kterativita, spiritualita, sexualita, orientace...

Nábytek ze starých pneumatik? I tak se dá zachraňovat životní prostředí

Stolečky pod televizi, taburety, květináče. To všechno dokáže Jeffrey Yeboah pomocí různých technik vyrobit ze starých pneumatik....

Luxusní péče Oribe a vlasový mág Livermor v hlavní roli kadeřnické show

Luxusní americká vlasová péče Oribe, která se už léta drží na pomyslném Olympu mezi profesionálními kadeřníky, vlasovými...

Cvrčci a syrečky v dortech? Sorry, pečeme jinak

Kdo z vás ještě nenavštívil originální brněnskou cukrárnu, na kterou se od jejího otevření pěje jen samá chvála, měl...
Zavří­t reklamu