Pátek, 9 června, 2023
spot_img

Bronz forever! Odborníci radí, jak si udržet opálení co nejdéle

Zeptali jsme se profesionálů, co se dá dělat před opalováním, během něho i po něm, aby sluncem políbený odstín kůže vydržel ještě dlouho po dovolené.

Jiří Pantůček, fytoterapeut

O užívání betakarotenu, jako přípravě na sluneční paprsky, slyšela už většina z nás. Věděli jste, že rakytník je velkým zdrojem přírodního betakarotenu a obsahuje také mnoho vitaminů a mastných kyselin? Když tedy budete před dovolenou užívat rakytníkový olej, přispějete ke tvorbě pigmentu a také pomůžete pokožce vyrovnat se se sluneční expozicí. Navíc pleť bude i lépe regenerovat.

Eva Salčák Mikesková, národní školitelka značky Biologique Recherche

Příprava pokožky by měla začít minimálně měsíc před tím, než ji vystavíte intenzivnějšímu slunci. Doporučuji ji vždy průběžně jemně exfoliovat, tím docílíte rovnoměrného opálení a zároveň zabráníte olupování pokožky. U nás řešíme opálení ve třech krocích, které začíná právě přípravou pokožky. Několik týdnů před dovolenou je vhodné začít používat produkt Preparation U.V., který zajistí rovnoměrnou distribuci melaninu v pokožce, zabrání tak vzniku pigmentových skvrn a udrží efekt krásného opálení.

Helena Pitrman Svrčková, pleťová specialistka značky oolaboo, salon Helaboo Fryšták

Pokud se nechcete opalovat, barvu lze podpořit samoopalovacími produkty. Na nich je skvělé, že si sama můžete zvolit intenzitu opálení – fantastické a velice praktické jsou speciální kapky, které nakapete přímo do svého běžného denního krému nebo tělového mléka a nanesete. Čím více kapek přidáte, tím intenzivnější bude vaše opálení. Určitě bych doporučila udělat si před každým použitím jemný mechanický peeling.

Jana Laušová, kosmetička

Prodloužit opálení tak, aby vydrželo co nejdéle, pomohou produkty s obsahem betakarotenu, které obsahují jak výživné látky, jež pomáhají pokožku udržet vláčnou, tak ji chrání před volnými radikály, které vznikají při opalování. Betakaroten, který je v tomto oleji zastoupený v mrkvovém macerátu, sám o sobě napomáhá ztmavnutí pokožky a prodlouží její přirozeně opálený vzhled.

Jana Goldbricht, odborná kosmetická poradkyně a školitelka značky Weleda

Důležitý je pravidelný peeling nejen před, ale i během opalovací sezony, abychom průběžně odstraňovali odumřelé buňky. Vše musí být jemné, jelikož pokožka je namáhaná sluníčkem a mnohdy je citlivější. Doporučuji tedy takové peelingy, které obsahují velmi drobné a samozřejmě ekologické částečky. Hlavně žádné mikroplasty. Náš březový peeling s voskovými perličkami je natolik jemný, že ho můžete používat i v opalovací sezoně klidně třikrát týdně. Pokud si peeling neděláte, odumřelé buňky zůstávají na povrchu pokožky a opálení tolik nevynikne.

Sylvie Malířová, specialistka na kosmetické a doplňkové produkty

Mým tipem jsou pleťové vitaminy, které dokážou pokožku zevnitř připravit na léto tím, že snižují oxidační stres, a působí tak proti stárnutí pleti a hyperpigmentaci způsobené UV zářením. U speciálních medvídků Bears With Benefits klinické studie ukazují, že jejich Red Orange Complex snižuje citlivost pokožky a zarudnutí způsobené UV zářením až o 40 procent a minimalizuje také hyperpigmentaci i nadprodukci melaninu, což vede k mnohem homogennějšímu opálení pokožky.

Vychází 29. května

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Zázračná třezalka pomůže s psychikou i krvácejícími ranami. Víte, proč ji...

Jen tři dny po letním slunovratu, tedy okamžiku, kdy se den natáhne do své maximální délky, přichází další ze série významných událostí roku. Shakespeare...

Polštář s prezidentem Zelenským nebo lístky do divadla na podporu Ukrajiny

Do pomoci válkou zasažené zemi se zapojuje čím dál více umělců či podnikatelů. Pořádají se benefiční koncerty a aukce...

Nalíčená při sportu? I upocená můžete vypadat upraveně a žensky jako slavná ruská tenistka

Být v kondici je trendy a sociální sítě se jen hemží fotkami vypracovaných těl. Na to samozřejmě reaguje i...

Floristika zažívá novou vlnu. Vybrali jsme 4 nejzajímavější květinářství v Česku

Všimli jste si, že stejně jako móda, i floristika zažívá novou vlnu? Možná si vzpomenete na období plné karafiátů,...
Zavří­t reklamu