Úterý, 7 února, 2023

Výstava Prague Photo ukáže, jak vidí svět mladí fotografové

V úterý 18. října startuje čtrnáctý ročník přehlídky fotografií studentů a čerstvých absolventů uměleckých škol, ale i etablovaných autorů. Svou tvorbu představí například Robert Carrithers, který spolupracoval s Keithem Haringem nebo Basquiatem.

Fotografická přehlídka se letos nově koná v barokním Hrzánském paláci na Praze 1 a představí se na ní téměř 120 autorů. Vedle studentů sedmi odborných škol se budou prezentovat zavedení autoři různého zaměření dokumentární fotografka Magdalena Bláhová, video umělkyně Fabiana Mertová, módní fotografka Zara Wildmoons, obdivovatel velkoformátových fotoaparátů Josef Hník nebo pamětník slavného klubu Studio 57 Robert Carrithers, který žije mezi New Yorkem a Prahou.

Kromě českých umělců bude k vidění sbírka prací dvacítky mladých fotografů zastoupených italským Centrem fotografie z Říma.

Své kolekce dále uvedou Galerie Gambit, Unfocused Group, IndigoSpace nebo premiérově Hidden Gallery.

O laureátovi ceny Prague Photo Young Award pro umělce do 35 let, která se bude předávat při zahájení akce, rozhodla odborná komise, v níž zasedají fotografové Karel Cudlín, Dana Kyndrová, ředitelka Czech Photo Centre Veronika Souralová a ředitelka akce Prague Photo Iva Nesvadbová.

Výstava potrvá od 18. do 23. října.

 

 

Vychází 31. ledna
Malai

Značka Malai a doplňky z „kokosové kůže” sklízí úspěchy

Designérka Zuzana Gombošová vyrábí pod vlastní značkou Malai produkty z takzvané kokosové kůže. Není divu, že materiál šetrný k životnímu prostředí veřejnost zaujal a...

Kam za uměním? Na vlakové nádraží!

Festival m³ / Umění v prostoru přináší umění mezi lidi, do ulic a veřejných prostranství. Letošní ročník obsadil vlaková nádraží v Praze a okolí.

Studio Zahy Hadid v Číně postaví kulturní centrum nad rušnou silnicí

Projekt nového centra je ukázkou promyšleného přístupu, který propojuje technologické inovace s respektem k přírodě a k lidem.

Vyzkoušeli jsme pleťový půst. Máte do toho jít taky?

Máme tu nový trend, který nechává pokožku hezky „vyhladovět“ a navrací se k jejím přirozeným biologickým funkcím. Funguje, nebo je to naprostý beauty hazard?

V second handu utratíme víc, když zboží vypadá jako nové, ukázal průzkum

Pilotní projekt cirkulárního obchodu No neke!, jenž koncem roku prodával na Chodově oblečení nebo elektroniku z druhé ruky, přesvědčil k nákupu i lidi, kteří dřív použité zboží přehlíželi. Co je přimělo změnit názor a co nejčastěji kupovali?
Zavří­t reklamu