Středa, 5 října, 2022
spot_img

To nejlepší z Czech Press Photo na Bořislavce

Centrum Bořislavka hostí výstavu, na níž se představuje přes 70 fotografií z 27. ročníku prestižní soutěže Czech Press Photo. Mezi nimi je k vidění Morava po tornádu, olympiáda nebo třeba Cirk La Putyka.

Obchodní a kancelářské centrum na Praze 6 od dnešního dne, pátku 24. června, až do konce prázdnin vystavuje výběr z fotografií roku 2021. V nákupní pasáži si můžete prohlédnout 18 snímků a ve foyer Bořislavka Centra, které je sídlem skupiny KKCG, pak dalších 55 vytištěných fotografií.

Součástí výstavy jsou dvě velkoplošné obrazovky. Na jedné se promítá 130 fotek ze všech soutěžních kategorií a druhá prezentuje projekt Bažantice žije!, za nímž stojí Nadace Karel Komárek Family Foundation (KKFF). Nadace pracuje na obnově a proměně přírodního areálu v Hodoníně, který byl zasažený tornádem. Přispěla také na vznik dokumentárního filmu Jany Počtové Tornádo – rok poté, který měl včera premiéru na ČT2 a je ke shlédnutí v iVysílání.

Právě následky tornáda, které přesně před rokem zasáhlo obce na jihu Moravy, jsou tématem několika oceněných snímků 27. ročníku Czech Press Photo. Autor fotografie roku a současně i vítěz v kategorii Aktualita Petr Topič byl na místě už pár hodin po tragické události.

Mezi oceněnými snímky, které mezinárodní porota vybírala z více než 4300 fotografií od 250 autorů, je také reportáž Petra Vrabce z jedné z protipotratových demonstrací v Polsku, návštěva Johnnyho Deppa na MFF v Karlových Varech od Petra Joska nebo reportáž Lukáše Bíby z premiéry představení Cesty novocirkusového spolku Cirk La Putyka.

Foyer KKCG je otevřeno ve všední dny od 10 do 18 hodin, o víkendu od 13 do 18 hodin.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. září

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Manželka Aleca Baldwina a propagátorka sebelásky ukázala na Instagramu tělo po...

Jak by mělo vypadat tělo několik týdnů po porodu? Je normální mít kila navíc, strie, celulitidu a povolenou kůži, nebo by tou dobou už...

Pavel Milan Černý: S Econeou chceme měnit svět

Místo, kde lidé mohou nakupovat vše, co potřebují k udržitelnému životnímu stylu. A ještě se u toho inspirovat k...

Nepropásněte koncert krále filmové hudby Hanse Zimmera

Gladiátor, Počátek, Interstellar. To je jen část snímků, ke kterým složil melodie Hans Zimmer. Jeden z největších géniů, které...

Lucie Výborná: Málem jsem uhonila sama sebe. Cítila jsem totiž, že musím být ve všem nejlepší, abych někoho nezklamala

„Žít teď a tady.“ Od nejrůznějších duchovních guru, ale i z reklam tu větu slýcháme tak často, že se...
Vychází 29. září

Roční předplatné WHAT + PRÉMIOVÉ PRODUKTY MIRACLETOX V HODNOTĚ 4600 Kč

Miracletox N°4 KIT SIGNATURE ROYAL
Minimalizuje viditelnost pórů a unavené pleti navrací svěží vzhled. Sada obsahuje 15 ml čisticí cleanser, 15 ml Essential Toner, 15 ml Feel Cream a 15 ml Lifting Fluid.

Miracletox Time Rewind Perfection Mask (4 ks)
Zajistěte si pevnější pleť s maskou, která pomáhá při zesvětlení pokožky a proti vráskám, hojí akné a poskytuje pokožce bohatý přísun výživy a energie! Tkanina – příze z mikrovlákna – stokrát tenčí než lidský vlas. Je ideální pro perfektní přilnavost a udržuje tlakové body na kůži konstantní. Určeno pro všechny typy pleti.

Zavří­t reklamu