Středa, 5 října, 2022

Johnny Depp úspěšným malířem

Herec svoje obrazy prodal za 3,6 milionu dolarů. A stačilo mu k tomu jenom pár hodin.

Slavný představitel Jacka Sparrowa z filmové série Piráti z Karibiku se v Praze v červenci na koncertě rockera Jeffa Becka představil také jako zručný kytarista. A nedávno debutoval v nové roli – jako malíř.

Na svém instagramu minulý týden ve čtvrtek oznámil, že prodává tisky portrétů svých přátel a inspirativních osobností. Sbírku nazvanou Friends and Heroes se rozhodl prodat prostřednictvím britské sítě galerií Castle Fine Art. Kdo se moc dlouho rozmýšlel, zda do Johnnyho Deppa investovat, měl smůlu. Všech 780 tisků bylo ještě týž den během pár hodin rozebraných, jak uvedla BBC.

Jednotlivé zarámované, autorem podepsané portréty Elizabeth Taylor, Al Pacina, Boba Dylana a Keitha Richardse se prodávaly za 3950 liber, série všech čtyř pak vyšla na 14950 liber. Zájem byl podle informací BBC tak obrovský, že stránky galerie pod návalem návštěvníků spadly. Castle Fine Art oznámila, že Deppovy portréty se u nich staly nejrychleji prodávanou sbírkou.

Friends and Heroes od Johnnyho Deppa, foto: Castle Fine Art

„Vždy jsem vyjadřoval své pocity uměním,“ citoval deník Deppa. „Mé obrazy jsou součástí mého života, ale nechával jsem si je pro sebe a omezoval se. Nikdo by se nikdy neměl omezovat.“

Galerie hercovu tvorbu v tiskové zprávě označila jako „pop art s citem“ a umístila ji na průsečík pop artu se street artem. Již delší dobu s hercem jednala o výstavě a prodeji jeho prací a doufá v další spolupráci.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. září

Výstava s díly Alberta Giacomettiho představuje neznámé malby i ikonického Kráčejícího...

Sochař a malíř Alberto Giacometti, který svou tvorbou inspiroval mnoho dalších umělců a jehož díla se draží za miliony liber, byl géniem a experimentátorem,...

Když barva pleti určuje osud: Knihy o rasismu, které byste si...

Vlnu protestů a nevole, které vyvolala po celém světě smrt Afroameričana Goeorge Floyda po neúměrném a brutálním zákroku policisty, asi zaznamenal každý z nás....

Keto a paleo recepty: Oslňte s medailonky z panenky nebo salátem s halloumi

Paleo nebo keto stravě přichází na chuť stále více lidí. Jako u každého jiného vaření je ale občas těžké...

Jedna planeta nám nestačí, ode dneška žijeme na dluh

Den, kdy lidstvo vyčerpá svůj roční „příděl“ vody, úrodné půdy či lesů, každý rok přichází dřív. Letos už 28. července.

Helena Houdová: Ve štěstí nám nejvíc brání strach, co si o nás budou myslet ostatní

Rozhovor s bývalou českou miss, nyní mentorkou o sexualitě, práci s traumaty i o partnerských vztazích. Byla úspěšnou modelkou,...

Roční předplatné WHAT + PRÉMIOVÉ PRODUKTY MIRACLETOX V HODNOTĚ 4600 Kč

Miracletox N°4 KIT SIGNATURE ROYAL
Minimalizuje viditelnost pórů a unavené pleti navrací svěží vzhled. Sada obsahuje 15 ml čisticí cleanser, 15 ml Essential Toner, 15 ml Feel Cream a 15 ml Lifting Fluid.

Miracletox Time Rewind Perfection Mask (4 ks)
Zajistěte si pevnější pleť s maskou, která pomáhá při zesvětlení pokožky a proti vráskám, hojí akné a poskytuje pokožce bohatý přísun výživy a energie! Tkanina – příze z mikrovlákna – stokrát tenčí než lidský vlas. Je ideální pro perfektní přilnavost a udržuje tlakové body na kůži konstantní. Určeno pro všechny typy pleti.

Zavří­t reklamu